Михайло Костів взяв участь у міжнародній конференції
Завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Музею Голодомору Михайло Костів взяв участь у міжнародній конференції Against the Grain: Investigative journalism and links between Wales and Ukraine in an age of propaganda and disinformation («Проти течії: Журналістське розслідування та зв’язки між Уельсом і Україною в епоху пропаганди та дезінформації»). Організували та провели науковий захід School of Journalism, Media & Culture (Cardiff University) та Школа журналістики Національного університету «Києво-Могилянська академія» за підтримки Національної спілки журналістів України.
Захід мав на меті обмін досвідом і знаннями у сфері журналістських розслідувань у контексті сучасної війни в Україні та її минулого. Центральною постаттю розмови був валлійський журналіст Ґарет Джонс, який першим відкрито наважився розповісти світу правду про Голодомор в Україні 90 років тому. Його історія водночас є нагадуванням про те, з якими ризиками стикаються журналісти в умовах тоталітарних режимів або війн.
Михайло Костів, який виступив із доповіддю «Голодомор: історія про приховування та викриття правди про геноцид», наголосив:
«Характерною особливістю Голодомору було його заперечення і приховування не лише від світової спільноти, а й від громадян самого СРСР. Таке приховування мало кілька складових. Зокрема, іноземні журналісти, які на початку 1930-х років перебували в СРСР, могли рухатися тільки за попередньо узгодженими з представниками ДПУ маршрутами, також за ними здійснювався нагляд таємних агентів. Одиниці журналістів не погоджувалися на такі правила гри і намагалися побачити реальний стан речей. Ґарет Джонс був одним із них. Важливо зазначити, що він не побоявся підписувати свої репортажі з України власним іменем. Це надавало їм ще більшої ваги, оскільки на той час в публічному просторі інформація про голод в Україні часто мала характер чуток, написаних на основі анонімних джерел».
До участі в конференції долучилися українські та іноземні науковці. Детальніше на постаті Ґарета Джонса та його ролі у висвітленні правди про Голодомор зупинився Мартін Шіптон, автор біографічної книги «Містер Джонс: людина, яка забагато знала». Про зв’язки між Україною та Уельсом розповів Мік Антонів, депутат парламенту Уельсу.
Також на конференції було оголошено про відновлення меморіальної стипендії Ґарета Джонса, яку надаватимуть випускникам Уельського університету, що забажають вивчати та досліджувати міжнародні відносини.