Запрошуємо на публічну розмову з історикинею Катериною Лук’янець

8 Листопада 2024

У суботу, 16 листопада 2024 року, в Музеї відбудеться публічна розмова «Гострі питання про Голодомор».

Пам’ять про Голодомор є постійним об’єктом атак з боку російської пропаганди. На відміну від совєтського періоду, коли кремль категорично заперечував факт Голодомору, сьогодні російська пропагандистська машина намагається применшити, нівелювати геноцидний характер злочину, маніпулюючи фактами та складними питаннями, їх тлумаченням, інтерпретацією.

Звісно, як будь-яка історична подія, Голодомор має складні питання, що потребують фахового розбору. Щоб українці володіли знаннями і аргументами, які не залишають агресору простору для маніпуляцій і заперечення навколо історії Голодомору, Музей організовує публічну розмову  з науковою співробітницею відділу досліджень Голодомору та масових штучних голодів, кандидаткою історичних наук Катериною Лук’янець.

Чи справді «голод бил вєздє», як стверджують росіяни? Чому геноцид був  спрямований проти українців як нації, а не соціальної групи? Чому ми не називаємо терміном «Голодомор» масові штучні голоди 1921—1923 та 1946—1947 років тощо.

В умовах підвищення інтересу суспільства до української історії, така подія необхідна, щоб додати в інформаційний простір залізні аргументи і логічні пояснення, що руйнують російські маніпулятивні пастки навколо історії Голодомору.

Модеруватиме розмову Андрій Іванець, провідний науковий співробітник  Музею Голодомору, кандидат історичних наук.

Також у рамках заходу відбудеться презентація видання «Голодомор: основні факти», в якому стисло подано найважливіші історичні дані про совєтську окупацію України та механізм вчинення росіянами злочину геноциду проти українського народу. Представить новий доробок науковців Музею  Михайло Костів, завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Музею Голодомору, кандидат історичних наук.

Коли: субота, 16 листопада, о 15:00

Де: Зала пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду (Київ, вул. Лаврська, 3, ст. м. «Арсенальна»)

Вартість: за ціною вхідного квитка (30 грн, студенти/пенсіонери – 20 грн)

Щоб взяти участь, зареєструйтеся: https://docs.google.com/forms/d/14czh6uWOmMUbYnPodc-kZ8utPL6S9Wncd3QJnztiHBo/edit