Виставку «Нас вбивали, бо ми – українці» презентували у Польщі
20 листопада у Виставково-конференційному центрі Білостоцької архієпархії (м. Білосток, Польща) презентували виставку «Нас вбивали, бо ми – українці…». Ця презентація стала результатом тісної співпраці Національного музею Голодомору-геноциду та Музею пам’яті Сибіру.
Виставку відкрили: директор Музею пам’яті Сибіру проф. Войцех Слешинський, перший секретар посольства України в Польщі Віталій Білий та завідувач інформаційно-видавничого відділу Національного музею Голодомору-геноциду к.і.н. Юлія Коцур.
Войцех Слешинський розповів про співпрацю між музеями. Директор музею пам’яті Сибіру наголосив на необхідності поширення інформації про Голодомор-геноцид та важливості подібних проектів. Він також висловив подяку посольству України в Польщі за сприяння у перевезенні виставки з України.
Перший секретар посольства України в Польщі наголосив на важливості таких заходів та розповів про вшанування роковин Голодомору в Україні та про пам’ятні заходи, що відбудуться у Варшаві, Любліні та інших містах Польщі 22–23 листопада. Віталій Білий закликав учасників презентації приєднатися до вшанування пам’яті вбитих голодом українців.
Завідувач інформаційно-видавничого відділу Національного музею Голодомору -геноциду розповіла про виставковий проект «Нас вбивали, бо ми – українці», наголосила на тому, що геноцидом було вбито щонайменше 7 млн. українців.
«Голодомор-геноцид пройшов майже через кожну українську родину. Чийсь рід скоротився в декілька разів, чийсь взагалі зник. Деякі діти, які стали жертвами Голодомору і втратили тоді свої родини і до цього часу не знають якого вони роду, ким були їх батьки, діди, прадіди… Багато з них так і померли, навіть не дізнавшись свого імені, яке було дане батьками…”, – зазначила Юлія Коцур. Також представниця нашого музею наголосила на тому, що однією з місій Музею Голодомору є попередження суспільства про злочини геноциду: «Музей закликає всіх протистояти проявам ненависті та порушення прав людини, не залишатися осторонь. Закликаємо пам’ятати, що людське життя є найбільшою цінністю!»
Після презентації було проведено кураторську екскурсію експозицією.