В Україні з’явився сервіс пошуку інформації про репресованих
До Дня пам’яті жертв політичних репресій Галузевий державний архів Українського інституту національної пам`яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих.
Про це повідомляється на сайті Галузевого державного архіву.
“У Центрі всім охочим надаватимуться консультації, відбуватиметься супровід людей, які хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках. Ми допоможемо написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про людей, історичні постаті та події”, – ідеться в повідомленні.
Як зазначає директор Галузевого державного архіву УІНП Ігор Кулик, Голодомор 1932-1933 років, штучні голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства – жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені.
“Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну”, – наголосив Кулик.
До Консультаційного центру можна звернутися у будні з 10.00 до 18.00 за телефонами (067) 298-18-18 або (044) 298-12-12; надіслати листа на електронну пошту [email protected]; написати повідомлення у Facebook, через вебсайт.
Звернення у Консультаційний центр є безкоштовним.
Нагадуємо, з Національною книгою пам’яті жертв Голодомору можна ознайомитися на нашому сайті.