Науковий семінар «Канібалізм в роки Голодомору: просторово-часовий і соціально-демографічний дискурс»
У середу, 7 травня 2025 року, об 11:00 Музей Голодомору запрошує на науковий семінар «Канібалізм в роки Голодомору: просторово-часовий і соціально-демографічний дискурс (на матеріалах кримінальних справ архіву МВС України)». Під час семінару науковий співробітник Музею Роман Теслюк представить результати систематизації й аналізу матеріалів понад 1000 кримінальних справ; ви почуєте відповіді на запитання: коли і в яких регіонах канібалізм був найпоширенішим, ким були канібали та яка їхня подальша доля?
У 2023 році завдяки співпраці МВС України та Національного музею Голодомору-геноциду було оцифровано усі кримінальні справи з архіву МВС України, що стосуються канібалізму під час Голодомору. Ці справи є документальною базою для комплексних репрезентативних наукових досліджень явища канібалізму внаслідок Голодомору.
Руйнівний вплив Голодомору на українське суспільство проявляється у глибині кількісних і якісних соціальних, демографічних, психологічних, соціокультурних деформацій. Однією з найскладніших тем для наукового дослідження є явища канібалізму та трупоїдства, спричинених Голодомором. За висновком психолога Любові Найдьонової, внаслідок тривалого голодування і позбавлення можливості харчуватися у людей відбувалися значні зміни психічного стану, вони переживали важкі фізичні і психологічні страждання, підсилені соціальним тиском і політичним терором. Явища канібалізму та трупоїдства варто розглядати як докази реалізації злочинного наміру тоталітарного комуністичного режиму щодо знищення українців.
Запрошуємо до участі та активного обговорення.
У тих, хто не в Києві, буде можливість долучитися онлайн.
Щоб взяти участь, зареєструйтеся.