Публічна розмова «Культурна дипломатія та Голодомор»
До 76 річниці ухвалення Генеральною асамблеєю ООН Конвенції про запобігання злочину геноциду і покарання за нього та в Міжнародний день захисту прав людини 10 грудня 2024 року в Музеї Голодомору відбудеться публічна розмова «Культурна дипломатія та Голодомор».
Спікери заходу:
Леся Гасиджак, генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду, к.і.н.
Михайло Костів, завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, д.і.н.
Ліза Гайке, керівниця відділу культури Посольства ФРН в Україні
Тетяна Філевська, креативна директорка Українського інституту
Ще з 1930-х років українська діаспора у різних країнах світу намагалася через історію Голодомору показати жахливе становище українців у складі СРСР. Після його розпаду, коли багато іноземців ще не сприймали Україну і росію як окремі держави, тема Голодомору стала однією з тих історичних подій, яка дозволяла іноземцям показати величезні втрати, яких зазнали українці, перебуваючи у складі СРСР. Процес визнання Голодомору актом геноциду мав на меті відновлення історичної справедливості та засудження злочинців.
В рамках заходу громадськості буде представлено багатомовне видання «Голодомор: основні факти».
Сьогодні, в час повномасштабного вторгнення військ росії в Україну для іноземців актуалізувалося питання глибшого вивчення історії України та Голодомору зокрема. Голодомор став однією із ключових тем для розуміння природи агресії сучасної росії проти України і відповідно важливою темою української культурної дипломатії. Парламенти різних країн протягом 2022–2024 років ухвалювали резолюції, заяви, декларації, в яких визнавали Голодомор актом геноциду та вшановували пам’ять його жертв. Незважаючи на все це, більшість іноземців дотепер мають обмежену поінформованість щодо історії Голодомору. Саме тому науковими співробітниками Музею було підготовлено видання, в якому стисло подано найважливіші історичні факти про совєтську окупацію України та механізм вчинення росіянами злочину геноциду проти українського народу. Матеріали брошури допоможуть громадянам інших країн переглянути колишні стереотипні оцінки суспільно-політичних процесів, історичних подій та явищ, а також глибше зрозуміти причини сучасної широкомасштабної агресії росії проти України. Водночас видання буде цікавим і українському читачу як стислий та змістовний нарис про історію найбільшого злочину в історії нашої країни.
Науково-популярне видання перекладено англійською, німецькою та французькою мовами. Готуються переклади іншими мовами.
Коли: 10 грудня 2024 року, у вівторок, о 12:00
Де: Зала пам’яті Музею Голодомору (Київ, вул. Лаврська, 3).
Вхід вільний за попередньою реєстрацією. Зареєструватися можна тут.