Текст на фоні алеї до музею

Які символи закладені в Музей Голодомору?

Тест про Музей Голодомору-геноциду

1. Найбільш впізнаваною скульптурою Музею є «Гірка пам’ять дитинства», більш відома як «дівчинка». Що так міцно стиснула в руках дитина?

Автор фото @День
1. іграшку
2. книжку
3. колоски

Дівчинка тримає 5 колосків. Чому саме 5?

7 серпня 1932 року було прийнято Постанову «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів та кооперації і зміцнення громадської (соціалістичної) власності», яку в народі назвали «Закон про 5 колосків». За підбирання декількох колосків з колгоспного поля людей карали позбавленням волі на 10 років або розстрілом. Навіть дітям забороняли підбирати загублені колоски, якими вони могли б урятуватись від голодної смерті.

2. Навколо дівчинки розташовані жорнові камені, вони утворюють площу «Жорна долі». Скільки пар жорнових каменів на площі?

Фото частини жорнового каменя. Автор фото: @tarnogorski
1. 6
2. 24
3. 12

Жорновий камень. Автор фото: @yakov811 

По колу площі розміщені 12 пар стилізованих кам'яних жорен. Їхнє розташування утворює годинник і нагадує нам про смертність від голоду, яка в червні 1933 року сягала 28 тисяч українців за добу. Щогодини, щохвилини радянська влада перетирала долі українців, що помирали голодною смертю.

Буксирні бригади, які забирали в людей харчові продукти, в тому числі конфісковували ручні жорна та розбивали ступи, щоб у людей не було можливості перетерти зерно або замінники їжі.  

3. Прямуючи до головного входу Музею, ви йтимете нерівною бруківкою. Що символізує ця алея?

1. тернистий шлях українців до незалежності
2. виоране поле
3. дорогу із села до міста

 Алея називається «Рілля пам’яті». Її бруківка символізує виорану, але не засіяну та покинуту ріллю. Землю виорали, але засівати її було нічим, бо все зерно, в тому числі, насіннєве, відібрали та вивезли восени 1932 року. На родючій землі люди масово помирали від голоду.

4. Перед центральною спорудою Меморіалу – «Свічею пам’яті» – є композиція «Жага до свободи». Що зображено в її центрі?

Автор фото @culturakyivmag
1. лелека
2. сніп пшениці
3. синьо-жовтий прапор

Автор фото: @zeus34409

Лелека – це символ України: птах виривається із кам’яних лещат і через залізні грати летить у небо, траєкторія його польоту уособлює здобуті українцями волю та незалежність.

5. До Зали пам’яті ми спускаємося «Сходами в минуле». Що символізують великі кам’яні брили край сходів?

Автор фото @remingtonpollux
1. гори зерна, вивезені з українського села
2. місця масового поховання
3. велику кількість злочинів радянської влади

Автор фото @aliona_vyacheslavovna

Стіни сходів зовні нагадують місця масового поховання у часи Голодомору, пам'ять про які збереглася на світлинах, зроблених у 1933 році на околицях Харкова австрійським інженером А. Віннербергером. Комуністичний режим приховував поховання жертв геноциду. На цих місцях облаштовували парки, зводили будівлі, прокладали автошляхи. На сільських кладовищах без догляду ці могили заростали чагарниками. Так влада намагалася стерти пам’ять про Голодомор.

6. Зала пам’яті Музею має круглу форму, на 360 градусів демонструються документальні фільми, по колу розміщені предмети побуту, знаряддя праці, що показують матеріальну культуру українців 1930-х років. А що розташовано в центрі Зали?

1. воскова свічка у вигляді снопа пшениці
2. мішки, наповнені зерном
3. вівтар

Автор фото @Ціна_Правди

У центрі зали ви побачите Вівтар пам'яті – місце поминання жертв Голодомору. Тут, за християнською традицією поминання померлих, можна поставити свічку, запалити лампадку, або пом'янути вбитих голодом хвилиною мовчання. За склом у вівтарі міститься зерно – найбільше багатство України.

7. Навколо Вівтаря відвідувачі можуть ознайомитися із Національною книгою пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні. Книга має обласні томи. Яка з областей не представлена окремим томом?

Автор фото @Ціна_Правди
1. Київська область
2. Хмельницька область
3. Львівська область

Автор фото @Ціна_Правди

Видано 19 томів Національної книги пам'яті жертв Голодомору 1932–1933 років в Україні: загальний том, окремий том, присвячений м. Києву, та 17 обласних томів, що охоплюють територію, де був вчинений злочин геноциду. Львівська область до 1939 року перебувала в складі Польщі, тому вона не входить до території Голодомору.

8. Над Вівтарем підвішена незвичайна конструкція. Що це?

Автор фото @Ціна_Правди
1. стилізоване підсвічування Вівтаря
2. арт-об’єкт «Родинне дерево»
3. давній український оберіг «Павук»

Автор фото @Ціна_Правди

Родинний оберіг «Павук» українці виготовляли із соломи, готову конструкцію підвішували до стелі будинку до Різдва. Цей оберіг, як і дідух, символізує достаток та благополуччя.

9. Після огляду Зали пам’яті ви повертаєтеся до сьогодення, споглядаєте Дніпро та лівий берег Києва. Яким особливим ритуалом завершується відвідування Музею?

Автор фото @zoe_ey
1. хвилиною мовчання
2. написанням листа у майбутнє
3. биттям у Дзвін пам’яті

Автор фото @alekseykazimirchik

All 9 questions completed!


Share results:

Тест про Музей Голодомору-геноциду

Want more stuff like this?

Get the best viral stories straight into your inbox!
Don`t worry, we don`t spam