Наші виставки – в партнерських музеях
З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору виставки нашого музею відкрилися в партнерських закладах в кількох регіонах України.
Так, у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї 22 листопада відкрилася виставка «Голодомор: совєтський геноцид українців». «Вінниччина, як і вся Україна у 1932–1933 рр., зазнала величезних втрат. Вимерли цілі родини, зникли на карті вулиці та села, було завдано непоправного удару по ментальності та культурі, перервано зв’язок поколінь, знищено головне людське право – право на життя! – йдеться на офіційній сторінці музею у фейсбуці. – У час, коли РФ знову вчиняє злочин геноциду, робить чергову спробу підкорити український народ, дослідження історії Голодомору-геноциду та поширення правди нині є важливим як ніколи. Лише разом ми зможемо реконструювати історію, дізнатись та розказати правду, аби вберегти своє майбутнє від повторення злочину». Триватиме виставка до 22 грудня.
Виставка «Голодомор: совєтський геноцид українців» 22 листопада відкрилася також в Одеському історико-краєзнавчому музеї. «На відкритті виставки виступили Ярослава Різникова, заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, Наталя Дзюбенко-Мейс, письменниця, публіцистка, членкиня НСП України та Ради Всеукраїнської Асоціації дослідників Голодомору-геноциду України, Уляна Громович, головний спеціаліст Першого міжрегіонального територіального відділу Українського інституту національної пам’яті, Микола Сторожук, представник ГО «Ветеранс ХАБ ОДЕСА», Тарас Гончарук, доктор історичних наук, викладач факультету історії та філософії Одеського Національного університету ім. І. Мечникова. Учасниками заходу були Сергій Вегерчук, директор Одеського ліцею №2, вихованці Одеського воєнно-морського ліцею, співробітники музею та представники краєзнавчої громадськості», – йдеться на фейсбук-сторінці музею.
Виставки «Незасуджений геноцид українців повторюється» та «Голодомор: советський геноциди українців» відкрилися в Нововолинському історичному музеї 23 листопада. «Понад 90 років тому Україна пережила одну з найтрагічніших сторінок у своїй історії — Голодомор. Тоді росія намагалась знищити саме українство, наш спосіб життя і сенс існування цілого народу. Однак злочинний режим не був покараний, що перетворило його на ґрунт для нової хвилі російського геноциду проти українців, – йдеться на сторінці музею у фейсбуці. – Виставка розповідає про історію зла, яке не було покаране і яке повернулося сьогодні, щоб завершити почате майже сто років тому. У ній ідеться про історію деструктивних українсько-російських відносин, розповідається про їх причини, наслідки й способи остаточно перемогти це зло».