Агнешка Холланд вшанувала пам’ять жертв Голодомору
28 листопада до Музею Голодомору завітала Агнешка Холланд, всесвітньовідома режисера, яка останніх кілька років працювала над фільмом про Голодомор та журналістську відповідальність «Ціна Правди». Символічно, що пані Агнешка відвідала наш музей у свій день народження.
Зустріла гостю та висловила вдячність за поширення через кіно правди про Голодомор генеральний директор музею Олеся Стасюк.
Пані Агнешка ознайомилася з експозицією музею, прослухала екскурсію про історію Голодомору та запалила свічку в пам’ять про мільйони невинно вбитих українців – жертв геноциду.
«Ваш музей вражає. Мені приємно, що тут історія розповідається ненав’язливо і «є чим дихати». Під час дослідження Голодомору мене вразив не лише масштаб кількості жертв, але й способи, механізми його вчинення. Мені приємно, що я мала нагоду долучитися до створення такого важливого проєкту, який висвітлює Голодомор. Про це має знати увесь світ», – зазначила режисера.
У книзі відгуків музею Агнешка Холланд написала: «Це дуже важливо «емоційно наповнено» бути тут. Сподіваюся, що правда про Голодомор буде широко визнаною, навіть в Росії. Дякую, що прийняли мене тут. Агнешка Холланд».
Історичний трилер «Ціна правди» розповідає про приховування та замовчування Голодомору сталінським режимом і західними журналістами, зокрема лауреатом Пулітцерівської премії – Волтером Дюранті. За сюжетом, валлійський журналіст Гарет Джонс, першим сповіщає західні медіа про Голодомор в Україні. Приїхавши до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна, він розуміє, що все те, що кажуть у західних ЗМІ — «радянська утопія». Попри смертельні погрози спецслужб СРСР Джонс розпочинає власне розслідування. Пройшовши українськими селами валлієць стає свідком страшної картини голодної смерті на найродючіших землях у світі.
Свідчення Джонса, завдяки яким світ дізнався про Голодомор і справжнє життя в СРСР стали підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» (1945) Джорджа Орвелла. Гарет Джонс не дожив до свого 30-го дня народження 1 день. Його вбили у Монголії за досі нез’ясованих обставин.