Андрій Іванець взяв учать у науковій конференції
Провідний науковий співробітник Музею Голодомору, кандидат історичних наук Андрій Іванець взяв участь у науковій конференції «Національний український музей: часи, люди, долі». Захід був приурочений відзначенню 125-річчя Національного художнього музею України та тривав два дні – 8 і 9 жовтня. У конференції взяли участь понад 70 науковців з музеїв Києва, Херсона, Рівного, Луцька, Кропивницького, Канева, Львова та дослідники з Ізраїлю. За результатами їхніх виступів буде опубліковано збірник матеріалів.
Андрій Іванець виступив з доповіддю «Спогади та артефакти Василя Перевальського у фондах Національного музею Голодомору-геноциду: історія створення першого пам’ятного знака жервам Голодомору в Києві».
Науковець розповів про музейні предмети, подаровані Музею Голодомору народним художником України, академіком НАМ України Василем Перевальським. Нагадаємо, митець є автором пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932—1933 років на Михайлівській площі у Києві, що був відкритий 12 вересня 1993 р. до 60-х роковин Голодомору. «Цей твір має високу мистецьку цінність та велике суспільно-політичне значення. У 1993—2008 роках він був центральним в Україні місцем пам’яті жертв геноциду українського народу», — наголосив Андрій Іванець. У 2024 році Василь Перевальський за сприяння Андрія Іванця передав нашому музею свої спогади про створення пам’ятника, а також ескізи, креслення та інші артефакти, які розкривають процес створення першого в Києві пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932–1933 рр.
Цей пам’ятний знак певний час мав статус обов’язкового державного церемоніалу. Квіти до нього покладали Мадлен Олбрайт, Білл Клінтон, Вселенський патріарх Варфоломій I та інші відомі державні, політичні й релігійні діячі.
Фото: Дмитро Юрченко.