Музей Голодомору поділиться досвідом в рамках безплатного курсу для працівників культури

11 Вересня 2024

Музей Голодомору долучився до нового безплатного онлайн-курсу «Спадщина для соціальної згуртованості під час війни: кейси українських культурних дієвців».

Про його запуск оголосив Prometheus у співпраці з Фондом «Партнерство за сильну Україну». Наш музей представить у цьому курсі модуль 5: «Меморіалізація: робота з історичною пам’яттю та досвідами війни».

Курс вже відкритий для реєстрації.

Онлайн-курс призначений для локальних культурних операторів (музеїв, бібліотек, краєзнавчих музеїв тощо), громадських організацій, органів місцевого самоврядування, відділів та департаментів культури, а також представників світової професійної спільноти. Він також буде корисним місцевим активістам і всім небайдужим громадянам України, які прагнуть співпрацювати з культурними операторами.

Під час курсу слухачі дізнаються:

  • Як відповідати на нестандартні виклики та працювати зі складними темами під час загальної турбулентності через війну.
  • Які нові інструменти потрібні для роботи з громадами в питаннях їхньої культурної ідентичності під час кризи.
  • Як імплементувати свій досвід через горизонтальний обмін між учасниками навчання.
  • Як підтримувати проактивну роль у процесах декомунізації і формування публічного простору на цю тему в громадах.
  • Які є алгоритми дій для культурних операторів, переміщених з окупованих територій, щодо продовження роботи та збереження своєї спадщини, співпраці з новою громадою.
  • Як знайти нові цілі в умовах постійних змін.
  • Як бути гнучкими та відповідати запитам суспільства, що змінюється.

Культурні оператори – це професіонали, які працюють у сфері культури та мистецтва, сприяючи розвитку творчих процесів, збереженню культурної спадщини та формуванню культурної ідентичності. Розвиток культурних операторів сьогодні – це інвестиція в стійкість, підтримку та збагачення нашого суспільства.

Долучайтеся! Подробиці та реєстрація на курс тут.