Музей Голодомору привітав Музей української діаспори з 25-річчям
29 травня 2024 року провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду Андрій Іванець взяв участь в урочистому зібранні в Музеї української діаспори, приуроченому до 25-річчя його відкриття для відвідувачів. Андрій Валерійович передав вітання від колективу музею та нагадав присутнім про великий внесок Музею української діаспори у повернення в Україну спадку славетної родини українських митців Кричевських, зокрема, про організацію кількох виставок картин художниці та меценатки Катерини Кричевської-Росандіч (1926–2021).
«Бажаємо вам і надалі успішно розповідати про важливі сторінки історії, вражати своїми дослідженнями та міцніти як центр культурного життя. Дякуємо вам за вашу відданість нашій спільній справі!», – сказано у вітальній адресі з нагоди 25-ліття Музею української діаспори.
Андрій Іванець розповів, що коли у Музеї Голодомору думали над тематичним подарунком колегам, то виявилося, що керівник Музею Голодомору Леся Гасиджак у 2006 році мала честь бути долученою до видання спогадів Катерини Кричевської-Росандіч у видавництві «Родовід» і тоді ж розпочала листування з мисткинею. В особистому архіві Лесі Гасиджак було віднайдено лист мисткині із згадкою про виставку у Музеї української діаспори у 2006 р. на честь 80-річчя Катерини Кричевської-Росандіч, а також ще кілька цікавих артефактів. Серед них – фотокартка з колядниками – хором «Мадригал» – в оселі Кричевських-Росандіч із автографом художниці, цікавий лист мисткині із відгуками про Крим та згадками про підробку картин Кричевських в Україні та Європі загалом. Ці артефакти, а також фотографія із Василем Кричевським та донькою на пляжі у Партеніті в Криму в 1938 році та її автографом, були подаровані від імені Музею Голодомору Музею української діаспори з нагоди його 25-річчя.
Директорка Музею української діаспори Оксана Підсуха тепло подякувала за подарунки. Цікаво відзначити, що одразу після представника Музею Голодомору колектив-ювіляр вітала директор Центрального державного архіву громадських об’єднань та україніки Ольга Бажан, яка презентувала факсимільні копії документів з фонду особового походження Катерини Кричевської-Росандіч.
До 25-тої річниці заснування Музей української діаспори відкрив експозицію «Я вернусь до своєї Вітчизни…», яка у восьми залах розповідає про життя, діяльність та творчість видатних діаспорян кількох поколінь та про їхні провідні організації, знайомить із визначними творами мистецтва. Привітати колектив музею зі святом зібралися представники музейного співтовариства, заступник голови КМДА Ганна Старостенко, директор представництва Світового конгресу українців в Україні Сергій Касянчук, віцепрезидент Національної академії мистецтв України, кінорежисер Олесь Санін та інші друзі музею.