Музей розробив запитальник про масовий штучний голод 1946—1947 років

11 Лютого 2025

У наступні два роки ми будемо вшановувати 80-ті роковини масового штучного голоду 1946—1947 рр. Ця трагічна сторінка української історії дотепер є маловивченою і малодослідженою. Але вона надійно зберігається в пам’яті свідків того часу, розпитати яких ми ще маємо можливість. На жаль, масових акцій зі збору таких свідчень в Україні проведено не було. Тому якщо маєте бажання фіксувати усну історію того періоду – долучайтеся!

Щоб полегшити справу охочим здійснювати такі дослідження, співробітники відділу усної історії Голодомору Музею Юлія Коцур та Роман Молдавський розробили запитальник про масовий штучний голод 1946-1947 рр., а також методичні рекомендації до нього.

Запитальник має вісім тематично розділених блоків, які легко можна адаптувати відповідно до кожної родинної історії. Вони зачіпають різні аспекти перебігу голоду та допомагають інтерв’юеру і респонденту побудувати максимально інформативну розмову. Методичні рекомендації орієнтовані на аудиторію, яка тільки вчиться проводити такі опитування. Тут детально розписано як працювати з респондентом, як налаштуватися на запис інтерв’ю, які запитання краще ставити, а від яких бажано утриматися.

Запитальник буде корисним краєзнавцям, вчителям, музейникам, бібліотекарям, студентам і всім, хто бажає долучитися до усноісторичних досліджень періоду масового штучного голоду 1946—1947 років. Щоб отримати запитальник і методичні рекомендації для використання в своїй дослідницькій роботі, пишіть нам на адресу [email protected].

Долучайтеся до збереження усної історії!