На сайті Музею доступні аудіоверсії ще двох джерел з історії Голодомору
Освітня команда Музею Голодомору озвучила два тексти, які є надзвичайно важливими в контексті дослідження історії Голодомору.
Насамперед, це стаття Рафаеля Лемкіна «Радянський геноцид в Україні». У ній автор терміну «геноцид» та ініціатор прийняття Конвенції ООН «Про запобігання та покарання злочину геноциду» (1948) назвав Голодомор класичним прикладом геноциду. Стаття була написана у 1953 році для виступу на поминальному відзначенні Великого Голоду українською громадою Нью-Йорку.
Другий текст – це висновки Комісії Конгресу США з питань Голодомору в Україні (1988), документа, що став значною віхою на шляху до визнання Голодомору геноцидом.
Саме діяльність Комісії змусила очільників СССР у 1987 році визнати факт голоду 1932–1933 років і нарешті українські історики розпочали дослідження Голодомору. Також саме на висновки Комісії спиралися Сенат та Палата представників США, коли у 2018 році визнали Голодомор геноцидом.
Змонтувала аудіо Галина Голубєва, текст читала Тетяна Асєєва.
Нагадаємо, раніше освітня команда Музею Голодомору створила аудіоверсію роману Лавра Нечипоренка «33-й рік» та озвучила фрагменти листів Джеррі Бермана.