Проект «ГОЛОДОМОР-33: Історія злочину»
Національний музей Голодомору-геноциду спільно зі студією IDEALIST.media підготував проект присвячений Голодомору.
У відеосюжеті на основі експертних думок провідних дослідників Голодомору розкриваються причини, перебіг, механізм та різнобічні наслідки Голодомору-геноциду.
Експерти, записані для проекту:
Володимир Сергійчук – доктор історичних наук, професор кафедри світового українства Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Роман Подкур – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, вчений секретар відділу історії державного терору радянської доби Інституту історії України Національної академії наук України.
Валерій Удовиченко – заслужений юрист України.
У сюжеті використана відеохроніка 1930-х років. Зокрема, пропагандистська хроніка «Остаточно вдаримо по класовому ворогові» (1931 р.), де показано обшуки та конфіскацію схованих речей на подвір’ї заможних селян у с. Сурсько-Литовське (підпорядковане Дніпропетровській міській раді). У хроніці зафіксовано пограбування групою активістів-комуністів господаря, якого таврували «куркулем».
Також використано кадри з так званого З’їзду переможців (1934 р.). В кінострічці показано організаторів Голодомору, яких постановою Апеляційного суду м. Києва в 2010 році було визнано винними у вчиненні злочину геноциду в Україні в 1932-1933 роках: Й.В. Сталіна, В.М. Молотова, Л.М. Кагановича, П.П. Постишева, С.В. Косіора, В.Я. Чубаря та інших, причетних до організації і вчинення Голодомору.