Співробітник Музею Михайло Костів прочитав лекцію для української громади Кентербері
Українська громада англійського міста Кентербері (Canterbury for Ukraine) в рамках вшанування 90-х роковин Голодомору-геноциду мала можливість відвідати лекцію «Голодомор та сучасний геноцид українців крізь призму концепції совєцького геноциду Рафала Лемкіна».
Лекцію прочитав завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Національного музею Голодомору-геноциду, кандидат історичних наук Михайла Костів.
Як розповів Михайло Костів, у 1953 році юрист-міжнародник Рафал Лемкін запропонував своє бачення радянської політики щодо українців як геноциду. Його концепція базувалася на тому, що атака на український народ мала чотири «вістря». Першим із них було знищення інтелігенції («мозку» нації), другим — наступ на церкву («душу» нації), третім — винищення голодом селян-хліборобів («тіло» нації), а четвертим — фрагментація народу шляхом поселення в Україні чужинців і розпорошення українців Східною Європою.
Під час заходу науковець Музею проаналізував ці вістря атаки проти українців у часи існування СРСР та продемонстрував тяглість російської людиноненависницької політики щодо українців, зокрема з початком повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.
Фото — Canterbury for Ukraine.