Тиждень безбар’єрності в Музеї Голодомору

21 Травня 2025

В Україні триває Національний тиждень безбар’єрності. В цій публікації ми нагадуємо ,як наш музей створює та долучається до безбар’єрного середовища.

Ми всі різні. Але всі ми маємо рівні права на доступ до культурних просторів, до освіти, роботи, заняття спортом, до участі в громадському та політичному житті. І кожен з нас МОЖЕ долучитись до створення безбар’єрного середовища в своїй громаді та країні.

Важливою складовою місії Музею Голодомору є поширення знань про права та свободи людини, підтримка толерантності в суспільстві, захист людської гідності та принципів демократії.

Принципи безбар’єрності є основою нашої діяльності.

Фізична безбар’єрність

В рамках реконструкції першої черги Музею Голодомору на території зроблені зручні з’їзди, якими МОЖУТЬ користуватись відвідувачі у кріслах колісних та батьки з дитячими візочками.

Інформаційна безбар’єрність

У соцмережах музею кожного дня оновлюється інформація про нашу діяльність. На сайті музею, окрім новин українською та англійською, ви МОЖЕТЕ знайти повну інформацію про візит до Музею Голодомору та нашу освітню діяльність. Відео супроводжуються субтитрами, а деякі сторінки сайту продубльовані спрощеною мовою.

 

Цифрова безбар’єрність

Сайт Музею Голодомору відповідає міжнародним стандартам вебдоступності і його однаково зручно відкривати на різних гаджетах. Кожен користувач МОЖЕ налаштувати зручну кольорову гаму та розмір шрифтів, використати скрінрідери, щоб прочитати інформацію, знайти потрібну сторінку лише за допомогою клавіатури.

Суспільна та громадянська безбар’єрність

Усі охочі МОЖУТЬ завітати в Музей Голодомору, ми завжди раді бачити на наших заходах родини, школярів та студентів, людей старшого віку, відвідувачів з усіх регіонів України та світу.

Освітня безбар’єрність

Ми пропонуємо освітні заняття, екскурсії, майстер-класи для дітей та підлітків, родин з дітьми, дорослих відвідувачів. Завітати до музею на екскурсію або заняття ви МОЖЕТЕ також онлайн, а ще послухати аудіоекскурсію чи переглянути відеоекскурсію жестовою мовою, які ви знайдете на нашому сайті в розділі “Доступність”. В Залі пам’яті Музею представлені тактильні фотографії з аудіодескрипцією.

При підготовці використовувались матеріали з «Довідника безбар’єрності» 

Більше про безбар’єрність можна дізнатися з:
Довідника безбар’єрності
Альбому безбар’єрних рішень
Порталу Дія.Освіта