Запрошуємо на презентацію авторської екскурсії «Полотно правди»
26 квітня в Українському кризовому медіа-центрі в Києві відбудеться презентація авторської екскурсії провідного наукового співробітника Національного музею Голодомору-геноциду Андрія Іванця «Полотно правди. Як київські художники за часів СРСР створили триптих про Голодомор-геноцид», яка розповідає про знаковий твір на тему Голодомору – триптих Юрія і Тараса Гончаренків «Геноцид 1933».
У брифінгу візьмуть участь:
один із авторів триптиха, сучасний український художник, живописець, графік, педагог, член НСХУ Юрій Гончаренко;
кандидат історичних наук Андрій Іванець;
завідувач відділу досліджень Голодомору і штучних масових голодів Національного музею Голодомору-геноциду Дмитро Білий.
Модерувати захід буде кандидат історичних наук Ігор Стамбол.
«Ми переживаємо геноцидну війну. Українська нація знову захищає своє право на буття від агресивного сусіда. У ХХ ст. Україна вже зазнавала геноциду, вчиненого державою з центром у Москві. Досвід його відображення у мистецтві набув додаткової актуальності», – вважають організатори екскурсії.
Учасники заходу розкажуть про екскурсію, а також про створення першого твору на тему Голодомору, який був публічно показаний в совєтській Україні, про деякі його таємниці та місце цих полотен серед творів на тему геноциду, значення мистецтва у висвітленні найбільших міжнародних злочинів.
Брифінг відбудеться 26 квітня о 12:15 в Українському кризовому медіа-центрі за адресою: Київ, Хрещатик, 2.
Довідка. Екскурсія відбудеться 29 квітня, в суботу, о 15:00 у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду.
1988 рік. В Україні ще тільки починають несміливо говорити про голод 1932-1933 років, а двоє молодих київських художників розпочинають роботу над масштабним полотном про Голодомор. За рік вони його закінчать і назвуть «Геноцид 1933». Це буде виклик і шок. І це буде перша картина на цю тему в пізньосовєтській Україні.
Що підштовхнуло художників до цього? Як сприйняли картину глядачі та влада? Які родинні таємниці розповідають брати Гончаренки? Які технічні складнощі виникали при створенні триптиха?
Відповіді на ці запитання ви отримаєте під час авторської екскурсії кандидата історичних наук, провідного наукового співробітника музею Голодомору-геноциду Андрія Іванця. Під час екскурсії науковець поділиться ексклюзивною інформацією, отриманою від авторів непересічного мистецького твору.