Запрошуємо на презентацію книжки «Велика брехня» у Львові
15 січня 2024 року у Львові відбудеться презентація книжки Андрія Козицького «Велика брехня. Методи, наративи та динаміка заперечення Голодомору».
У презентації візьмуть участь в. о. Генерального директора Музею Голодомору Леся Гасиджак та автор книжки, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Музею Голодомору Андрій Козицький.
Американський дослідник теорії геноцидного насилля Грегорі Стентон запропонував схему з восьми етапів геноциду. Останнім із цих етапів є заперечення. Якщо поглянути на історію таких злочинів, то побачимо, що всі винуватці заперечували, що вчинили геноцид. І комуністи, які скоїли Голодомор, тут не були винятком.
Книга детально висвітлює історію заперечення Голодомору 1932–1933 рр. в Україні, яке почалося вже одночасно з його здійсненням. Щоб приховати скоєний на початку 1930-х рр. геноцид Українського народу, а згодом змусити українців забути про нього, очільники СРСР послідовно заперечували факт Голодомору. Після розпаду Радянського Союзу головним противником поширення інформації про Голодомор та організатором кампанії заперечення проти визнання його актом геноциду стала Росія.
У книзі Андрія Козицького простежено етапи, які пройшло заперечення Голодомору впродовж 1932–2022 рр., виокремлено головні методи та моделі цього заперечення, здійснено аналіз наративів, що їх поширювали раніше й продовжують розповсюджувати тепер противники визнання Голодомору актом геноциду. Дослідницький матеріал подано в широкому історичному контексті, продемонстровано паралелі між методами й наративами заперечення Голодомору та практикою заперечення інших геноцидів ХХ ст.
«Головним промотором кампанії заперечення Голодомору у ХХ ст. було вище керівництво СРСР. У ХХІ ст. заперечення геноцидного характеру голоду 1932–1933 рр. в Україні стало важливою складовою політики пам’яті у Російській Федерації. Виходячи із міркувань політичної доцільності, очільники Радянського Союзу, а згодом і теперішньої Росії, вважали небезпечним для своєї влади розкриття правди про вчинений у 1932–1933 рр. Голодомор-геноцид, а тому пробували приховати її, чи підмінити сфабрикованими наративами. Кінцевою метою заперечення Голодомору мало стати повне витіснення з людської свідомості пам’яті про події 1932–1933 рр. в Україні. Ті, хто скоїв геноцид Українського народу, а також їхні політичні спадкоємці, намагалися створити таку ситуацію, коли не будуть потрібні навіть сфальшовані відповіді на запитання про Голодомор, бо їх ніхто не ставитиме», – зазначає Андрій Козицький
Видання призначене для істориків, політологів, журналістів, усіх, хто цікавиться історією Голодомору, а також інформаційною складовою гібридної війни Росії проти України
Коли: 15 січня о 14.00
Де: Дзеркальна зала Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Університетська, 1)
Запрошуємо ЗМІ та всіх охочих! Вхід вільний!