Завідувач відділу дослідження геноциду Михайло Костів взяв участь у ефірі, присвяченому «закону про 5 колосків»

8 Серпня 2024

У четвер, 8 серпня 2024 року, завідувач відділу дослідження геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів Музею Голодомору Михайло Костів взяв участь в ефірі «Єдиного марафону» присвяченому історії «закону про 5 колосків», який був ухвалений 7 серпня 1932 року.

Історик розповів про специфіку застосування Постанови ЦВК та РНК Союзу РСР від 7 серпня 1932 р., яка в народі дістала назву «закон про 5 колосків» у 1932–1933 роках. У студії обговорили питання способів виживання українців під час Голодомору: «Коли йдеться про шляхи виживання, їх залишалося не так і багато, і коли йдеться про дії влади, то вона намагалася їх якомога більше скоротити, обмежити. Найбільш типовий спосіб виживання – це вживання в їжу сурогатів, це могла бути, наприклад, лобода, українці ніколи не вживали в їжу змій, мишей… або продукти абсолютно не їстівні для нас зараз. Наприклад, шкіряний одяг розпарювали, варили, щоб мати мінімальний шанс на виживання, але це рятувало не всіх…», – зазначив Михайло Костів.

Детальніше про «закон про 5 колосків» можна ознайомитися у статті провідного наукового співробітника Музею Голодомору Наталії Романець «“Закон про п‘ять колосків”: особливості застосування в Україні».

https://www.libr.dp.ua/text/grani_2011_5_4.pdf