ПАРЄ визнала геноцидний намір рф у знищенні української культурної спадщини та ідентичності

27 Червня 2024

Парламентська Асамблея Ради Європи визнала геноцидний намір рф у знищенні української культурної спадщини та ідентичності. Про це повідомила заступниця голови Комітету з гуманітарсної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

«Моя резолюція «Протидія стиранню культурної ідентичності під час війни та миру» прийнята Парламентською Асамблеєю Ради Європи – 103 голоси за!», – цитує народного депутата України наголосила вона.

Документ містить безпрецедентні положення щодо підтримки нашої культури та збереження української ідентичності.

Резолюція засуджує систематичну державну політику русифікації, що здійснюється рф з 2014 року на окупованих територіях України. Це і заперечення української культурної ідентичності, мови, літератури та історії.

Чітко закріплено, що навмисне знищення культурної спадщини та стирання культурної ідентичності в Україні є воєнними злочинами, злочинами проти людяності та свідчать про конкретний ГЕНОЦИДНИЙ намір знищити українську національну ідентичність.