Канамат Боташов – пілот-окупант загинув, прикриваючи військових РФ
На війні проти України 22 травня 2022 року загинув пілот російських окупантів, 63-річний генерал-майор у відставці Канамат Боташов. Українські військові збили ворожий літак поблизу Попасної на Луганщині.
Після цього 1 червня окупанту посмертно присвоїли звання героя Росії, а в російських пропагандистських медіа почали звеличувати його “подвиг”. Осторонь не лишився і один з найвідоміших російських пропагандистів Володимир Соловйов. У своїй вечірній телепрограмі він розхвалив Боташова. Соловйов розповів, що пілот-окупант летів після виконання завдання, але вирішив допомогти групі загарбників, які опинилися в оточенні. Він нібито допоміг їм вийти з оточення, але після цього українські воїни збили його літак, і пілот не встиг катапультуватися.
Але у біографії генерал-майора Боташова є ще одна цікава сторінка, про яку російські пропагандисти після його “подвигу” уже намагаються або зовсім не згадувати, або максимально згладжувати гострі кути. Річ у тому, що пілот країни-агресорки РФ у 2012 році, перевищивши свої повноваження і “не розрахувавши сил”, розбив у Карелії літак Су-27УБ вартістю на той час 100 мільйонів рублів.
Боташов летів на повітряному судні зі своїм другом-полковником і в якийсь момент взяв на себе керування літаком, хоч не мав відповідних навичок і допуску для повітряних суден такого типу, і ще й взявся виконувати одну з найважчих фігур “дзвін”, яку ніколи в житті не робив. У результаті літак розбився, а генерал з полковником ледь встигли катапультуватися на висоті 500 метрів від землі і вижили.
Після такої витівки Боташова звільнили у запас, а суд присудив йому умовний термін і змусив виплатити державі велику суму компенсації за розбитий літак. Просидівши 10 років на пенсії, Боташов пішов добровольцем на злочинну війну, яку Росія розв’язала проти України.
Соловйов після загибелі генерал-майора, звісно, подав його біографію як “мученицьку”, поспівчував загиблому окупанту за весь “тягар”, який тому довелося винести, і представив його лише як героя.
Інші пропагандистські російські медіа діяли у стилі “якщо про померлого, то тільки хороше” і в повідомленнях про загибель генерала взагалі уникали згадки про його “темне минуле”. А в республіці Карачаєво-Черкесія, звідки він родом, місцева влада навіть захотіла присвоїти назву одній з вулиць на його честь.
Проте у деяких російських медіа все-таки почали з’являтися питання, як так сталося, що за штурвал літака пустили пілота, який 10 років не керував повітряними суднами, і ще й у поважному віці.
Відомо, що Боташов під час його участі у повномасштабній війні Росії проти України на боці країни-агресорки, зокрема, скидав некеровані заряди на мирні українські міста.