Співробітники Музею Голодомору візьмуть участь у науковій конференції, приуроченій до 85-х роковин Голодомору-геноциду (м. Дюссельдорф, ФРН)

4 Жовтня 2018

13 жовтня 2018 року до 85-х роковин Голодомору-геноциду Громадська культурно-просвітницька організація «Український дім Дюссельдорф» та Міжнародна громадська організація українців «Четверта Хвиля», на чолі з Головою організації Іриною Ястреб, за підтримки Міністерства закордонних справ України проведе наукову конференцію у м. Дюссельдорф (Федеративна Республіка Німеччина).

 

На заході виступлять з доповідями Генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся Стасюк та провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу музею професор Арсен Зінченко.

 

Щодо питання низького рівня проінформованості громадян європейських країн та шляхів розв’язання проблеми будуть говорити українські та німецькі вчені: професор Василь Марочко (Голова Асоціації дослідників Голодоморів,  м. Київ), професор Валентина Борисенко (Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології), професор Герхард Сімон (Кельнський університет) та професор Дмитро Злепко (Мюнхенський університет).

 

До вчених приєднається Голова Світового Конгресу Українців Євген Чолій.

 

В рамках конференції відбудеться презентація виставки «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», яка детально розповідає історію Голодомору: причини, передумови, вчинення злочину і наслідки геноциду.

 

На разі Федеративна Республіка Німеччина не визнала Голодомор. Маємо сподівання, що в майбутньому в Німеччині частіше будуть проводитися подібні заходи та культурно-мистецького характеру. Що дасть можливість громадянам Німеччини дізнатися про історію Голодомору, в тому числі про політичні звіти німецьких дипломатів в 1932-1933 роках, які передавали інформацію про масове вимирання українців від голоду, що сьогодні є унікальними історичними джерелами.