Історик Дмитро Білий взяв участь у науковій конференції в Туреччині
Напередодні вшанування 90-х роковин Голодомору-геноциду українського народу в Башкентському університеті (Анкара) провели конференцію щодо злочинів кремля у 1932-1933 роках за участю істориків з України. Національний музей Голодомору-геноциду на цьому науковому зібранні представляв Дмитро Білий — доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історичних досліджень Інституту дослідження Голодомору.
У рамках конференції також була відкрита тематична виставка, яка розповідає про події Голодомору та порівнює їх з сьогоднішніми жахіттями, яка принесла на українську землю рф.
«З кожним роком у Туреччині все більше людей дізнаються про цю страшну трагедію минулого сторіччя. Виходить низка публікацій, з’являються сюжети на телебаченні, наукові та студентські кола все частіше цікавляться цією проблематикою, — написав на своїй сторінці у фейсбуці Посол України в Туреччини Василь Боднар. — Україна, яка свого часу постраждала від Голодомору, зараз у взаємодії з Туреччиною та ООН допомагає світу. Понад 400 млн людей залежні від поставок у аграрної продукції з України.
Наше завдання сьогодні — не просто вигнати окупантів з нашої землі, але й позбавити його можливості продовжувати чинити зло в глобальному масштабі. Ключовим тут є притягнення рф до юридичної відповідальності за злочини в Україні, а також інших державах».
Як зазначив пан посол, окремо в рамках конференції згадали про Крим в роки Голодомору. «Кримські татари пережили голод 1921-1923 років, коли багато людей померло або були вимушені іммігрувати за кордон. Під час Голодомору 1932-1933 років, кримську татари допомагали українцям, які втікали з материкової України, – наголосив Василь Боднар. – Сьогодні кримські татари сприймають Голодомор, як геноцид українського народу, додаючи, що це такий же злочин Кремля, як депортація кримських татар».
Василь Боднар додав, що цього року на території Туреччини 26 листопада відбудуться пам’ятні заходи в рамках всеукраїнської акції зі вшанування пам’яті жертв Голодомору.
Фото – фейсбук сторінка Vasyl Bodnar.