У Музеї Голодомору відкрилася виставка колажу «Паралелі»
Щоб придушити опір українців та знищити їх як націю, сталін влаштував Голодомор. Щоб знищити Україну як національну державу, путін розпочав криваву війну. Масштаби обох трагедій страхітливі, а паралелі між ними напрошуються самі собою. Саме про це розповідає виставка, яку було презентовано сьогодні в Музеї Голодомору.
«Паралелі» — це спільний проєкт нашого музейного закладу з майстернею Cutout Collage Festival & Studio, в якому представлено цифрові та аналогові колажі резиденток майстерні CUTOUT, членів спільноти CUTOUTLOVERS та переможців Open Call. «Паралелі» — це митецьке осмислення історії Голодомору в контексті сучасної війни.
«Ми продовжуємо шукати нові мови, форми і формати подачі історії Голодомору — як буквально, так і метафорично. І цей проєкт — як раз одна із таких форм вираження нашого трагічного минулого за допомогою мистецтва, в якому кожен зможе знайти свої смисли», — зазначила Марина Богуш, кураторка проєкту від Музею Голодомору.
Детальніше про мету виставки та підготовку робіт для неї розповіла Аннет Сагаль, одна з кураторок виставки від CUTOUT COLLAGE FESTIVAL. «Музей надав нам фото та відеоматеріали, на основі яких ми створювали свої роботи, — зазначила Аннет Сагаль. — Основа нашого проєкту — це колажна анімація, а також аналогові роботи. Так сталося, що над цим проєктом працювали винятково жінки. І ми ними пишаємось. Бо робота давались нелегко, адже тема глибока, складна та водночас важлива. Але це наша місія як митців — через мистецтво доносити злочини минулого і сьогодення всьому світу».
«Сьогодні я спускалася по темних сходах до Музею і на мене нахлинули емоції від усвідомлення того, що тебе постійно намагаються знищити. Але тут, у залі, я побачила світло. І чітко усвідомила нашу місію — нести це світло в світ, розповідати про те, що з нами вже робили і намагаються зробити зараз. І нині ми шукаємо контакти за кордоном, аби показати цю виставку там», — додала кураторка проєкту від CUTOUT COLLAGE FESTIVAL Катя Сита.
У проєкті взяли участь мисткині Валерія Мірошнікова, Віка Остренко, Наталія Охман, Зю Побережнюк, Аннет Сагаль, Катя Сита, Ганна Русява, Марія Шапранова, Єва Гольц, Ангеліна Дацюк, Анна Кузнєцова, Олександра Куліковська, Катя Лісова, Марина Сілякова, Міла Чепрасова, Ярослава Школьна, Лія Адам, Валерія Бойко, Ярослава Гузь, Марія Гумецька, Ганна Денисенко, Єлізавета Літвіненко, Ірина Татаренко, Олена Ушакова.
Їхні аналогові та анімаційні колажі можна побачити в нашому музеї.
Виставка триватиме до 31 грудня.
Графік роботи музею доступний тут.