85-ТІ РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ – ГЕНОЦИДУ. ОНОВЛЕНА ІНФОРМАЦІЯ

6 Вересня 2018

85 років тому керівництво Радянського Союзу вчинило найтяжчий міжнародний злочин проти української нації – геноцид. Довгий час українцям, які вижили, було заборонено говорити про Голодомор, вшановувати пам’ять своїх близьких та рідних, навіть згадувати їхні імена. Але правда і пам’ять про Голодомор завжди жила в їхніх серцях та наступних поколінь.

Тепер, коли Україна є незалежною державою, наш громадянський обов’язок на належному рівні вшанувати пам’ять 7 мільйонів невинно вбитих українців в 1932-1933 роках. Кожен День пам’яті жертв Голодомору – це нагадування нам про відповідальність за недопущення ненависті, геноциду в майбутньому та відстоювання людської гідності, прав і свобод.
 

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», як центр вшанування пам’яті жертв Голодомору та єдиний національний музей про історію геноциду українців, підготував освітні, виставкові, наукові проекти до 85-х роковин Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

  • 1 вересня 2018 року в Залі пам’яті Меморіалу жертв Голодомору розпочалася Міжнародна акція «Запалімо свічку пам’яті!» 
  • 1 вересня 2018 року музей презентував фотодокументальну виставку «Вкрадене дитинство: діти в роки Голодомору 1932-1933 років». Виставка розповідає про життя, виживання і випробування дітей у місті і в селі в роки Голодомору 1932-1933 рр.
  • 12 вересня 2018 року відкриття виставки «Голодомор-геноцид мовою чисел» та презентація збірника матеріалів Міжнародної конференції «Штучні голоди в Україні ХХ столітті» за участі Першого віце-прем’єр-міністра України Степана Кубіва.
  • 14 вересня 2018 року в Залі пам’яті музею кандидат медичних наук Андрій Кісь прочитає лекцію «Заборонена правда». Андрій Кісь проводив судово-медичну експертизу під час слідства кримінальної справи №475 за фактом вчинення злочину геноциду в Україні в 1932-1933 років.
  • 18 вересня 2018 року презентація художньої виставки «Геноцид українців. Голодомор» Сабатіно Шіа (Неаполь, Італія).
  • 5 жовтня 2018 року – презентація виставок Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»,  «Страчені голодом: невідомий геноцид українців» та «Голодна симфонія», в Музеї Муніципалітету в Бухаресті (“Muzeul Municipiului Bucuresti”)
  • 13 жовтня 2018 року Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» візьме участь в науковому колоквіумі, що проходитиме в м. Дюссельдорф (Федеративна Республіка Німеччина). Захід присвячений 85-тим роковинам Голодомору-геноциду.
  • 17 жовтня 2018 року в Залі памяті проходитиме зістріч зі свідком штучного масового голоду 1946-1947 рр. Ніною Гейко.
  • 17 жовтня 2018 року виставки Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» – «Нас вбивали, бо ми – українці» та «Страчені голодом: невідомий геноцид українців» – покажуть на центральній площі м. Мюнхену Марієнплац. Організатор події Генеральне консульство України в Мюнхені. 
  • 19 жовтня 2018 року  – відкриття Пам’ятного Знаку  жертвам Голодомору-геноциду у с. Мирівка (Кагарлицький район Київської області). Подія відбудеться на території старого кладовища (вул.. Народна). Початок об 11:00
  • 23 жовтня 2018 року Вінницький педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського та Одеський національний університет імені Іллі Мечникова передадуть до музею свідчення очевидців Голодомор, що зберігалися в архівах університетів.
  • 25 жовтня 2018 року відбудеться лекція Віктора Скавроніка, кандидата юридичних наук, судді Апеляційного суду міста Києва. Саме Віктор Скавронік погодився постановити та проголосити постанову Апеляційного суду міста Києва 13 січня 2010 року, тоді як тогочасний президент України Віктор Янукович заперечував Голодомор-геноцид.
  • 8 листопада 2018 року о 14:00 в Меморіалі жертв Голодомору відбудеться зустріч зі свідком Голодомору Ільком Корунцем.
  • 12 листопада 2018 року – Презентація найповнішого наукового доробку з теми Голодомору-геноциду професора Василя Марочка «Енциклопедія Голодомору».
  • 12 листопада 2018 року – Презентація англомовного збірника матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Голодомор 1932-1933 років: втрати української нації» спільно з Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при МЗС.  Місце проведення: Дипломатична академія України імені Геннадія Удовенка при МЗС  ( вул.. Велика Житомирська, 2).
  • 13 листопада 2018 року – Зустріч зі свідком Голодомору-геноциду Миколою Онищенком. Початок о 12:00 годині.
  • 19 листопада 2018 року НМ «Меморіал жертв Голодомору» у співпраці з Міністерством освіти і науки України проведе семінар «Методика викладання теми Голодомору в школі. Форми і засоби організації навчання» для керівників департаментів освіти, директорів шкіл, методистів та вчителів історії закладів загальної та середньої освіти м. Києва.
  • 21 листопада 2018 року – презентація проекту «Потяг української ідентичності» спільно з КП «Київський метрополітен»
  • 21 листопада 2018 року відбудеться Круглий стіл «Проблеми дослідження Голодомору-геноциду та комеморативні практики в Україні та світі” 
  • 22-23 листопада 2018 року – Міжнародний форум «Україна пам’ятає, світ визнає!» до 85-тих роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. (Місце проведення: Український Дім. https://85holodomor.in.ua )
  • 22 листопада 2018 року – Презентація Геоінформаційної системи “Місця масового поховання жертв Голодомору-геноциду” та спільна акція з ПАТ «Укрпошта» з погашення конверта з оригінальною маркою, присвяченого 85-им роковинам Голодомору.
  • 24 листопада 2018 року – День пам’яті жертв Голодомору-геноциду. Скорботні заходи на території Меморіалу жертв Голодомору за участі Президента України, перших осіб держави, громадськості та духівництва. О 16:00 початок Всеукраїнської акції «Запали свічу» в пам’ять про 7 мільйонів жертв геноциду.
  • 26 листопада 2018 року – Показ документального фільму «Голодомор. Забутий геноцид» (Бенедикт Бане, Франція)
  • 6 грудня 2018 року – Лекція Володимира Василенка, професора, доктора юридичних наук, правознавця-міжнародника, до 70-тої річниці ухвалення Конвенції ООН Про запобігання злочини геноциду та покарання за нього.

Програма може змінюватися. Слідкуйте за анонсами музею на сайті. 

 

Також, музей пропонує відвідувачам інтерактивні екскурсії та заняття з історії Голодомору, майстер-класи. 

 

Відзначення Дня пам’яті може мати багато форм. Оберіть свій спосіб вшанування пам’яті жертв Голодомору та станьте частиною загальнонаціонального зусилля:

  • Передати до музею спогади про Голодомор людей, які вижили, інформацію про місця поховання жертв Голодомору, дитячі притулки в 1932-1933 роках та імена жертв Голодомору.
  • Кожна установа може взяти на тимчасове експонування одну з виставок Меморіалу жертв Голодомору
  • Долучитися до проведення Дня пам’яті жертв  Голодомору 24 листопада 2018 року на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» на волонтерських засадах.
  • Допомогти музею розповсюдити інформацію про Голодомор: поставити «Подобається» на сторінці музею в FacebookTwitterInstagramYouTube; поширити інформацію про Голодомор і музей, про Ваші заходи до 85-х роковин Голодомору з хештегом #Голодомор #Holodomor #Голодомор85 #Holodomor85, #МузейГолодомору #holodomorMuseum

 

У підготовці Ваших заходів до 85-х роковин рекомендуємо використовувати матеріалу сайту Меморіалу жертв Голодомору: