Презентація книги професора Володимира Сергійчука «“Голодні, босі і роздіті…” Українські діти в 1932–1933 роках»

24 Листопада 2020

25 листопада об 11:00 в Національному музеї Голодомору-геноциду доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук презентує свою нову книгу «“Голодні, босі і роздіті…” Українські діти в 1932–1933 роках». 

Спікери презентації:

Володимир Сергійчук – автор книги, голова правління в місті Києві Міжнародного культурного центру «Сяйво»;

Олександра Сергійчук – ілюстраторка книги, учениця 9 класу, переможниця міжнародних мистецьких конкурсів, внучка Володимира Сергійчука.

Книга присвячена пам’яті українських дітей, які загинули голодною смертю у 1932–1933 роках. Вона стала результатом багаторічного вивчення архівних документів та свідчень очевидців Голодомору. Автор підрахував втрати українських дітей дошкільного і шкільного віку, які становлять 3,5 мільйони осіб.

Володимир Сергійчук використав архівні джерела, на які нечасто звертають увагу історики – наприклад, списки дітей, які ходили до школи в українських селах, а також документи про реформування шкільної системи, яке відбулося внаслідок некомплектності класів після Голодомору-геноциду. 

«І гинуть діти на Україні масово, сотнями тисяч. Московини усе загарбали в українського народу – його плодючу землю, його волю, його вільну думку, вони відняли у нього його дітей і свідомо вперто нищать їх!» – писала про той час українська громадська діячка Софія Русова.

Книга Володимира Сергійчука «“Голодні, босі і роздіті…” Українські діти в 1932–1933 роках» видана за підтримки Фундації Голодомору-геноциду (Чикаго, США) та Міжнародного культурного центру «Сяйво».

Аби отримати більше інформації про наші проєкти та інформаційно підтримати їх, звертайтеся за додатковою інформацією, написавши на пошту [email protected] або зателефонувавши +380674397507 (Ольга Сиротюк, комунікаційниця музею).