ДАХАБРАХА ПРЕДСТАВИТЬ «ЗЕМЛЮ» ДОВЖЕНКА У МЕМОРІАЛІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

23 Листопада 2018

У рамках відзначення 85-тих роковин Голодомору-геноциду 24 листопада 2018 року, в День пам’яті жертв Голодомору, всесвітньо відомий український гурт «ДахаБраха» за партнерської підтримки Національного центру Олександра Довженка виконає музичну програму «Земля» (за однойменним фільмом Олександра Довженка).

Фільм «Земля» Олександра Довженка вийшов на екрани у 1930 році. Режисер зняв його як гімн світогляду нації хліборобів. Оскільки кінострічка не виправдала пропагандистських настанов радянського режиму, за 9 днів її зняли з прокату. Утім, фільм мав успіх у Європі, а в США навіть отримав премію Національної ради кінокритиків як кращий закордонний фільм.

У 1932‒1933 рр. Україна стала місцем вчинення одного з найбільших злочинів в історії людства – Голодомору-геноциду. Об’єктом геноциду була українська нація. Україна, яка зберігала свою національну ідентичність, та її народ, що прагнув державної незалежності, становили загрозу існуванню СРСР. Українців, не вбитих голодом, влада намагалася перетворити на радянських людей. Приховування поглядів та національних почуттів були способами виживання.

Фільм Олександра Довженка «Земля» дотепер вважають кіношедевром світового рівня  і гордістю України. У 2012 році авторитетне американське видання «Sight&Sound» включило стрічку до списку кращих фільмів всіх часів. 2015 року ЮНЕСКО на фестивалі світових шедеврів представило 5 фільмів, серед яких була і «Земля».

2012 року Національний центр Олександра Довженка розпочав реставрацію фільму на основі оригінальної версії 1930 року. Музичний супровід до фільму «Земля» протягом зими-весни 2012 року на замовлення Довженко-Центру створив український етно-хаос-гурт «ДахаБраха».

Гурт «ДахаБраха» – це арт-візитівка України, етно-хаос-бенд, який не залишає байдужими слухачів від США до Китаю, від Колумбії до Великобританії. На батьківщині він став культовим менш ніж за десять років своєї роботи.

24 листопада 2018 року після завершення жалобних заходів за участі перших осіб держави на території Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» та Всеукраїнської акції «Запали свічу», яка розпочнеться о 16:00, запрошуємо всіх до Зали пам’яті музею. Саме тут гурт «ДахаБраха» за партнерської підтримки Національного центру Олександра Довженка виконає музичну програму «Земля».

Для довідок: (044) 254-45-12