«Голодомор і повторний геноцид»: виставка в чеському місті Терезін

26 Липня 2023

27 липня, у четвер, в місті Терезін (Чехія) відкриється виставка «Голодомор і повторний геноцид» Музею Голодомору та Музею історії Польщі про трагічні події 1932–1933 років в Україні.

Де: Будинок Візера в Терезіні.

Коли: відкриття о 15:00 годині 27 липня 2023 року.

Виставку можна відвідати до 30 жовтня 2023 року.

На захід запрошено послів України та Польщі, а також директора Польського культурного інституту в Празі.

Як розповіла очільниця експозиційного відділу Національного музею Голодомору-геноциду Яна Гринько, ця виставка поєднує минуле і сьогодення. Вона розповідає про радянський геноцид українського народу в 1930-х роках, відомий як Голодомор, та події, що відбуваються через 90 років після нього. Путін, який розпочав широкомасштабну війну проти України, як і Сталін свого часу, використовує геноцидні практики, щоб зламати нашу державу та взяти її під контроль Москви. Виставка проводить паралель між минулим і теперішнім геноцидом.

Музей Голодомору вдячний Терезінському центру досліджень геноциду та Музею історії Польщі за співпрацю й організацію виставки.