«Голодомор на Кубані: причини і наслідки»: лекція Дмитра Білого в Одесі

5 Жовтня 2023

У суботу, 7 жовтня, запрошуємо на чергову лекцію до Одеського національного художнього музею!

Чи знали ви, що 62% населення Кубані на початку ХХ сторіччя вважали себе українцями? Чому так і куди вони всі поділися, ми поговоримо на наступній лекції в рамках нашого проєкту Museum Talk «Голодомор на Кубані: причини і наслідки».

Звідки українці взялись на Кубані? Ще у 1792 році сюди почало переселятися Чорноморське козацьке військо, яке складалося з колишніх запорожців. Українська громада Кубані вже з другої половини ХІХ сторіччя стає складовою формування загальноукраїнського національного простору, проте згодом поступово зникає.

На лекції від науковця з Національного музею Голодомору-геноциду Дмитра Білого ми поговоримо:

• чому десятки кубанських міст із типово українськими назвами сьогодні населені не українцями;
• про виникнення в 1918 році Кубанської Народної Республіки;
• про повстанський антибільшовицький рух та процеси українізації – коренізації на Кубані;
• як проходив Голодомор 1932 — 1933 рр. в Кубанському краю;
• насильницьку русифікацію та репресії на цій території у 30-х роках.

⏳Коли: 7 жовтня, о 16:00
🏛Де: Одеса, Софіївська, 5а
🎟Вартість: 150/75 ₴, квитки – за посиланням http://surl.li/lvcnv.

Текст і афіша – Одеський національний художній музей.