Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення

20 Травня 2019

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення під час розгляду питання зміни назви (перейменування) Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» на Національний музей Голодомору-геноциду

20 травня 2019 року

1. Організатор громадського обговорення: Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».

2. Найменування юридичної особи, якій пропонується змінити назву (перейменувати): Національний музей «Меморіал жертв Голодомору».

3. Пропозиції та обґрунтування щодо зміни назви (найменування) об’єкта права власності: пропонується змінити назву Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» на Національний музей Голодомору-геноциду.

Обґрунтування: Завдання і необхідність створення закладу, який би розповів на весь світ про злочин геноциду українців – Голодомор 1932–1933 років, були законодавчо сформовані у 2006 році Законом України №376-V «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», стаття 5 якого передбачала «спорудження у м. Києві до 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні Меморіалу пам`яті жертв голодоморів в Україні». Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2009 року № 435-р було утворено Державний музей «Меморіал пам`яті жертв голодоморів в Україні» (у лютому 2010 року отримав статус Національного, а в липні 2015 був перейменований на Національний музей «Меморіал жертв Голодомору»). За задумом, це мав бути великий музейний комплекс, що включав би в себе меморіальну та музейну частину, але по суті, було збудовано лише Меморіал. Весь цей час заклад здійснював екскурсійно-освітню, експозиційно-виставкову та іншу діяльність як повноцінна музейна установа.

Незважаючи на Закон України про «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні» як визнання історичного факту геноциду українців, постанову Апеляційного суду м. Києва за кримінальною справою №475 з визначеними організаторами Голодомору, активну діяльність України та самого Меморіалу у напрямку поширення об’єктивної інформації про Голодомор 1932-1933 років, і до сьогодні залишається чимало людей, які піддають сумніву його геноцидний характер, чи заперечують його взагалі.

Саме тому постає питання про перейменування Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» на Національний музей Голодомору-геноциду, акцентуючи увагу на геноцидному характері злочину проти українців та музейній діяльності установи.

4. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо зміни назви Національного музею «Меморіал жертв Голодомору»: ГО «Історична пам’ять».

У разі надходження інших пропозицій (зауважень) щодо зміни назви Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» останні будуть враховані під час проведення громадського обговорення.

5. Інформація про строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників буде розміщена на офіційному веб-сайті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» додатково.

6. Поштова адреса та адреса електронної пошти, строк і форма для подання пропозицій (зауважень): пропозиції (зауваження) подаються на поштову адресу: 01015, м. Київ, вул. Лаврська, 3 (Національний музей «Меморіал жертв Голодомору») та на адресу електронної пошти: [email protected] до 20 червня 2019 року включно.

Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає; юридичні особи подають пропозиції у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження; анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

7. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: м. Київ, вул. Лаврська, 3, Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (тел. (044)254-45-12), [email protected].

8. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: учений секретар музею – Сокиріна Ганна.

9. Узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення та інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання буде оприлюднений на офіційному веб-сайті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» до 27 червня 2019 року.

10. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – до 22 липня 2019 року, на офіційному веб-сайті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

Зазначене інформаційне повідомлення щодо проведення громадського обговорення під час розгляду питання зміни назви (перейменування) Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» на Національний музей Голодомору-геноциду підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».