Кураторська екскурсія Андрія Іванця виставкою «Марки УСРР: запізніла допомога голодуючим»

22 Вересня 2023

У неділю, 24 вересня, відбудеться кураторська екскурсія історика Андрія Іванця виставкою «Марки УСРР: запізніла допомога голодуючим».

У 1921 році Поволжя, Казахстан, Північний Кавказ, частину Південного Кавказу, Крим, південь та частину Лівобережжя УСРР охопив масштабний голод. Проте відповідно до вказівок ЦК РКП(б) і уряду РСФРР допомогу в УСРР збирали насамперед для голодуючих Поволжя. Більшовицька влада кілька місяців блокувала інформацію про масштаби голоду в Україні.

Іноземна допомога також йшла тільки до російських регіонів. Лише на початку 1922 року комуністичний режим офіційно визнав неврожайними південні українські губернії, тому іноземні благодійні організації змогли розгорнути допомогу українцям де-факто лише наприкінці весни-влітку 1922-го.

Тоді ж влада УСРР ухвалила рішення випустити серію поштово-благодійних марок «Допомога голодуючим», частина прибутку з яких мала йти на доброчинність. Але через протидію представників РСФРР в обігу вони з’явилися, коли голод уже було переважно подолано.

Під час кураторської екскурсії провідного наукового співробітника Музею Голодомору, кандидата історичних наук Андрія Іванця ви дізнаєтесь:

– про причини і масштаби штучного голоду 1921-1923 рр.;

– чому марки так і не стали реальною допомогою для голодуючої України;

– що означає подвійний номінал на марках;

– чиї художні твори були використані для зображень марок;

– хто і навіщо друкував фальшиві марки;

– чим особливо цінна серія «Допомога голодуючим», випущена сто років тому.

Коли: у неділю, 24 вересня, о 15:00

Де: Зала пам’яті Музею Голодомору (вул. Лаврська, 3, ст. м. «Арсенальна»)

Вартість: 85 грн, для студентів та пенсіонерів – 75 грн.

Запрошуємо вас!

Просимо попередньо зареєструватися: http://surl.li/ljlgh.