Лекція Андрія Іванця «Геноцид і російсько-українська війна» в Одесі

7 Вересня 2023

9 вересня 2023 року в Одеському національному художньому музеї (вул. Софіївська, 5а) провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду, кандидат історичних наук Андрій Іванець прочитає лекцію «Геноцид і російсько-українська війна».

Захід пройде в рамках співпраці між Національним музеєм Голодомору-геноциду і Одеським національним художнім музеєм.

«Щоб вижити у критичній ситуації треба правильно визначити джерело і ступінь загрози.  Українська нація сьогодні веде боротьбу за виживання і свободу. Росія прагне знищити Українську державу і заперечує саме право українців на суверенне існування. Це екзистенційцна боротьбі і для України, і для держави-агресора. У ХХ столітті вже було кілька російсько-українських війн і геноцид української нації з боку комуністичного режиму з центром у Москві, але цього разу Україна має шанси зупинити геноцид і агресію та виграти війну», –  вважає Андрій Іванець.

Під час лекції буде розкрито поняття «геноцид», розглянуті причини і характер російсько-української війни.

Довідка.     Андрій Іванець – український науковець, публіцист, громадський діяч. Кандидат історичних наук (2016). Провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду. Член Групи гуманітарної політики Експертної мережі Кримської платформи. Представник Крайової Ради Українців Криму. Народився 1974 року в Сімферополі. Закінчив історичний факультет Сімферопольського державного університету (1996) і з відзнакою – Національну академію державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління» (2017). Був представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в АР Крим (2009–2012), завідувачем відділу з питань тимчасово окупованої території Адміністрації Президента України (2014–2015). У 2014 році під час окупації Криму Росією вимушено виїхав до Києва. Автор двох монографій, співавтор двох монографій, посібника, автор і співукладач документальної частини наукового видання. Оприлюднив низку аналітичних матеріалів та статей в українських і закордонних наукових журналах та ЗМІ. Наукові інтереси охоплюють період війн і революцій у материковій Україні та Криму поч. ХХ ст., масовий штучний голод 1921–1923 рр. в Україні, Голодомор 1932–1933 рр., геноцидні студії, історію Криму, біографістику, етнонаціональні процеси, російсько-українську війну поч. ХХІ ст.

У рамках співпраці між Національним музеєм Голодомору-геноциду і Одеським національним художнім музеєм у вересні-жовтні також заплановано проведення таких заходів науковцями Музею Голодомору:

23.09Голодомор як геноцид української нації», Дмитро Білий; 30.09 — «Як їжа стала зброєю: масовий штучний голод 1921—1923 рр. на Одещині», Іван Петренко;

07.10 — «Голодомор на Кубані: причини і наслідки», Дмитро Білий;

14.10 — «Голодомор: термінологія злочину», Дмитро Байкєніч;

21.10 — «Музей Голодомору: повсякдення та майбутнє», Леся Гасиджак;

22.10 — «Культура пам’яті та комеморація», дискусія за участі Лесі Гасиджак.

лекція-презентація книжки доктора історичних наук, провідного наукового співробітника Музею Голодомору Наталії Романець «Механізми творення Голодомору: хлібозаготвельні кампанії 1931-1933 рр. на Дніпропетровщині: збірник документів і матеріалів»;

лекція кандидата історичних наук, виконувачки обов’язків генерального директора Національного музею Голодомору геноциду Лесі Гасиджак «Усна історія Голодомору» (07.10.2023);

дискусія «Культура пам’яті та комеморація» (08.10.2023).