Музею Голодомору передадуть експонати для майбутньої експозиції

16 Листопада 2022

Національний музей Голодомору-геноциду запрошує представників ЗМІ засвідчити акт передачі до музею предметів музейного значення і документів, які є свідками і доказами вчинення акту геноциду у 1932-1933 рр. Захід відбудеться 18 листопада, у п’ятницю, о 12.00 у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду (м. Київ, вул. Лаврська, 3).

Жителі Харкова і Сумщини, Києва і Дніпра подарують музею предмети, які згодом займуть своє місце в експозиції і фондовій колекції музею.

Серед них:

  • документи-кримінальні справи з Галузевого державного архіву Міністерства внутрішніх справ України, порушені по факту канібалізму, а також проти тих, хто чинив опір окупаційному режиму, які передасть Мері Акопян, заступниця Міністра внутрішніх справ України;
  • меморіальні речі, які належали священнику і вчителю Олексію Воблому, який ціною свого життя рятував дітей від голоду у селі Піскошино на Запоріжжі, яке сьогодні окуповане росіянами;
  • твори мистецтва і унікальні фотонегативи на склі, які розповідають про життя села на Роменщині в роки Голодомору.

Напередодні 90-х роковин Голодомору-геноциду, коли на своїй фінальній стадії перебуває будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, а попереду робота над основною експозицією, такі подарунки є надзвичайно цінними і важливими. Тим більше, що основою будь-якого музею є його фондова колекція, яка визначає його статус, тип, роль і місце у суспільстві. Не є виключення й Національний музей Голодомору-геноциду, хоча він є одним з наймолодших музеїв України. Формування фондової колекції музею ускладнено тим, що довгі десятиліття комуністичний тоталітарний режим приховував правду про злочин, а будь-які докази – знищував. Тому кожен предмет, що надходить сьогодні до музею – є безцінним і становить національне надбання.

Акредитація ЗМІ на захід обов’язкова. 

Для довідок:
Ольга Юрчук, комунікаційниця музею
[email protected],
+380997609726