«Нас вбивали, бо ми українці»: презентація документально-публіцистичної виставки в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору»

21 Листопада 2017

24 листопада 2017 р., п`ятниця, 14.00

м. Київ, вул. Лаврська, 3  

 

Голодомор забрав мільйони життів, він пройшов через майже кожну українську родину: рід одних скоротився вдвоє, інших – на третину, а чийсь – завершився взагалі. Про смерть мільйонів не збереглось жодних документів, як і могил. Лише загальна статистика та ґрунтовно неідентифіковані масові поховання. Десятиліттями українці намагались забути жахіття 1933-го, як через душевний біль, так і через страх наразити на небезпеку своїх дітей (адже за розмови про Голодомор людей ув’язнювали)

Чи впевнений той, хто сьогодні говорить, що ніякого геноциду не було, що його близькі не стали жертвами? Чи всі українці знають як і чому було вчинено Голодомор? Чому Голодомор є геноцидом та чому так важливо знати і пам’ятати? Чим загрожує забуття цього історичного факту, применшення масштабів вбивства, нехтування правовою оцінкою подій 1932-1933 років в Україні і невизнання тих дій такими, якими вони були відповідно до міжнародного права?

 

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» презентує інформаційну виставку «Нас вбивали, бо ми українці», яка дає відповіді на ключові питання стосовно Голодомору – геноциду української нації.

 

Виставка створена в співпраці з Центральним державним архівом вищих органів влади та управління України, Центральним державним архівом громадських об`єднань України, Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г.С. Пшеничного, на матеріалах Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України, Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та Музею Української революції 1917-1921рр. В її основі – архівні матеріали, спогади людей, які пережили Голодомор, дослідження провідних дослідників теми.

Тел. для довідок (044) 254- 45- 12

 [email protected]

Більше інформації про заходи музею: http://memorialholodomor.org.ua/