Панельна дискусія «Політика пам’яті: як побудувати нові наративи»

6 Жовтня 2023

У неділю, 8 жовтня, в Мистецькому арсеналі відбудеться форум «Хоробрі міста», який проводить команда UkrainerЗовнішнє посилання.

Ключова мета цієї благодійної події — разом із фондом «Повернись живим» зібрати 10 млн грн на розмінування звільнених територій.

В учасників заходу буде можливість віртуально «побувати» на деокупованих територіях за допомогою VR-відео документального проєкту «Деокупація», а завдяки розповідям очевидців повніше відчути все, що там відбувалося. Гості також зможуть відвідати фотовиставку світлин із українських деокупованих міст від фотографів Ukraїner.

Водночас у рамках благодійного заходу відбудеться кілька панельних дискусій про виклики, які чекають на нас після звліьнення загарбаних територій.

До однієї з цих дискусій — «Політика пам’яті: як побудувати нові наративи» — долучимось і ми.

Час проведення 12:15 – 13:45.

У дискусії візьмуть участь:

Леся Гасиджак, в. о. генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду;

Алім Алієв, заступник генерального директора Українського інституту, член виконавчої ради українського ПЕН;

Євген Глібовицький, експерт з довготермінових стратегій;

Олеся Островська-Люта, арт-менеджерка та кураторка сучасного мистецтва, директорка Національного комплексу «Мистецький арсенал».

Модераторка — Дарка Гірна, журналістка, авторка документальних фільмів та ютуб-каналу «Обличчя Незалежності».

Розмова буде про те, як розвінчувати міфи, якими роками і століттями оповите наше минуле; як відмежуватись від ідеї «братнього народу» та інших нав’язаних контекстів; як сьогодні говорити про історію, заявляти про свою давню українську ідентичність і створювати чесні наративи.

Вхід на цю та інші дискусії – безкоштовний за попередньою реєстрацією (зареєструватися можна тут http://surl.li/lvzjbЗовнішнє посилання). Також до перегляду можна буде долучитися онлайн на YouTube-каналі Ukraїner.

Додамо, що основною подією заходу буде доброчинний концерт, на якому виступлять гурти «Крихітка», «Друга Ріка», артисти Паліндром, Саша Чемеров, Otoy, Лілу45. Вхід — за донат. Під час концерту відбудеться аукціон з артефактами від музикантів та військових.

Теми інших дискусій та більше про форум «Хоробрі міста» можна дізнатися за лінком: https://bravecities.ukrainer.net.