Показ фільму про Ольгерда Бочковського

5 Березня 2019

Перевідкриваємо для себе забуті імена видатних українців! Ольгерд Іпполіт Бочковський (1884-1939) – український соціолог, націолог, політолог та дипломат. Попри незвичне ім’я, він народився в Україні, хоча лише в еміграції в Празі вповні усвідомив свою українську ідентичність. Як учений він створив теорію виникнення і розвитку націй, що випередила на кількадесят років класичні студії націотворення; як активіст – під час Голодомору в 1933 році очолив Комітет допомоги голодуючим в Україні (Прага). Він був одним з небагатьох «людей правди» на Заході, хто відкрито писав про катастрофічне становище українців в 1932-33 роках та закликав Європу втрутитися.

«Бочковський мав талант сприймати біду, яку він особисто не бачив, але про яку знав – він мав джерела, він мав свідків. Інші люди могли поохати і поахати й сказати: «Ну, що зробиш», але він був з іншої породи. Він бачив контекст, в якому Голодомор було зреалізовано: ось є Європа, в центрі Європи є біда – мруть мільйони людей, а Європа живе як жила і робить вигляд, що нічого не відбувається». Юрій Шаповал, історик.

«Бочковський як людина європейського масштабу, як інтелектуал європейського масштабу, Бочковський як публічний інтелектуал і врешті-решт Бочковський як предтеча сучасних досліджень – те, що називається national studies – ось ким він був». Оля Гнатюк, літературознавиця.

Запрошуємо на показ документального фільму «Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості», виробництва каналу «Еспресо», який відбудеться 13 березня о 13:00 в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору». Фільм включає історичні факти, а також думки дослідників-фахівців – істориків, публіцистів, політологів. Тривалість фільму: 52 хвилини. Фільм реалізовано ГО «Демфорум» за підтрикми Українського культурного фонду в рамках видання та популяризації праць та імен українських мислителів і науковців початку ХХ сторіччя.

Реєстрація обов’язкова: https://goo.gl/forms/djPVIhoblOjC71LZ2