Презентація фотовиставки "СТОРОЖІ ПРАВДИ"

11 Квітня 2018

10 історій понад 90-річних мудреців про Голодомор презентують на фотовиставці в Музеї Голодомору

 

Влітку 2017 року співробітники Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» здійснили експедиційні виїзди до сіл Фастівського, Баришівського, Обухівського і Києво-Святошинського районів Київської області та м. Києва, де записали свідчення людей, які є жертвами Голодомору і одночасно – свідками злочину.

Серед них – 99-річна Олександра Зверховська з Мар`янівки, 93-річний вимушений переселенець з Луганщини Микола Онищенко, 96-річна завідувачка краєзнавчого музею у Березані Галина Рих і Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України  Філарет, що дитиною пережив Голодомор на Донеччині.

Спогади незнайомих між собою людей вражають своєю типовістю, кожен з них є додатковим доказом злочину геноциду, вчиненого комуністичною радянською владою по відношенню до українців. Уривки розповідей кожного з десяти героїв у виставці сплітаються в єдину розповідь, щиру і емоційну. Разом з тим, через невимовний смуток від втрати найближчих людей, загубленого дитинства, скаліченої долі проступає стійкість духу цих літніх людей, мудрість, набуті протягом такого складного життя, і … світла любов до людей.

Та реальність є такою, що щороку їх, свідків Голодомору, стає все менше й менше. Саме тому ті, хто є, пам’ятає, розповідає, аналізує і береже, для нас – СТОРОЖІ ПРАВДИ.

Запрошуємо на знайомство з ними до Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» 11 квітня 2018 року, у середу, о 13.00.

Тел. для довідок (044) 254- 45- 12 [email protected]
Більше інформації про заходи музею: http://memorialholodomor.org.ua/