Презентація дослідження Андрія Іванця про підтримку «традиційними» релігіями Росії геноцидної війни проти України

15 Травня 2023
17 травня в Києві буде презентація дослідження науковця Музею Голодомору Андрія Іванця про підтримку «традиційними» релігіями Росії геноцидної війни проти України

17 травня в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться презентація видання дослідження провідного наукового співробітника Національного музею Голодомору-геноциду Андрія Іванця «Підтримка «традиційними» релігійними організаціями РФ агресивної та геноцидної війни Росії проти України (період з 24.02.2022 по лютий 2023 р.».

У заході візьмуть участь автор і рецензенти видання – президент Центру релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних стосунків, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інститут філософії імені Г. С. Сковороди Ігор Козловський, завідувач відділу історії Голодомору та штучних масових голодів Музею Голодомору Дмитро Білий. Модерувати презентацію буде кандидат історичних наук Ігор Стамбол.

«Росія у ході цієї війни намагалася знищити Українську державу та українську націю. Для України це війна за виживання. І наша держава, і держава-агресор мають доволі високий для Європи рівень релігійності, тому Росія прагне використати релігійний фактор для досягнення своїх злочинних цілей. В Україні та світі вже чимало досліджень про негативну роль у цій війні найбільшої і найвпливовішої релігійної організації Росії – РПЦ, набагато менше уваги привернула позиція інших релігійних структур. У пропонованому дослідженні також аналізується ставлення до російсько-української війни релігійних організацій російських мусульман, буддистів та іудеїв, яких разом з православними в Росії відносять до так званих «традиційних» релігій. На жаль, багато з них виявилися залученими до процесу обґрунтування потреби війни проти України, її сакралізації, приховування агресивних дій Росії та вчинення нею інших тяжких злочинів, створення передумов для геноциду української нації», – вважає А. Іванець.

Учасники заходу представлять дослідження, а також обговорять роль релігійного чинника у російсько-українській війні.

Презентація відбудеться 17 травня, у середу, о 16:30 в Українському кризовому медіа центрі за адресою: Київ, Хрещатик, 2.