Презентація книги «Лохвиччина: фольклорно-етнографічні студії та матеріали»: пам’ять про Голодомор

30 Листопада 2023

У вівторок, 5 грудня, о 15:00 у Музеї Голодомору відбудеться презентація результатів дослідницького етнографічного проєкту, підсумком якого став вихід у світ наукового видання «Лохвиччина: фольклорно-етнографічні студії та матеріали». Експедиція краєм відбулася в 2020 році з ініціативи громадської організації «Моя провінція» за участю співробітників Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. Ще три роки тривала робота над створенням грунтовного видання на 556 сторінок. У результаті було отримано детальний етнографічний портрет краю, записаний з вуст його мешканців.

Науковці побували в 23 населених пунктах Лохвиччини та опитали десятки людей. Збираючи етнографічний матеріал, учасники експедиції фіксували й історичну пам’ять краю.

«Однією з центральних подій, що круто повернула життя Лохвиччини і змінила її ідентичність, став Голодомор, про який нам говорили, якщо не пошепки, то зі зміною тону, ніби подумки провалюючись в інший, страшний світ. Подальші дослідження з цього приводу стали справою честі для нашої команди і місцевих дослідників, тому ми вирішили розпочати окремий проєкт, для чого уклали меморандум про співпрацю з Музеєм Голодомору і хочемо поділитися своїми першими напрацюваннями з цього приводу, розповісти про Лохвиччину, заохотити й інші громади брати ініціативу в свої руки та досліджувати свою минувшину», — каже голова ГО «Моя Провінція» Яніна Алєєва.

У рамках презентації ви:

станете свідками передачі Музею матеріалів, зібраних під час експедиції;

почуєте розповіді учасників проєкту та їхні особисті родинні історії;

дізнаєтесь, як можна замовити книжку для власної бібліотеки;

побачите виставку артефактів з Полтавщини, що є у фондах Музею Голодомору;

почуєте справжній голос Лохвиччини – у презентації візьмуть участь фольклорні колективи.

Коли: 5 грудня 2023 року о 15:00

Де: Зала пам’яті Музею Голодомору (вул. Лаврська, 3)

Запрошуємо всіх охочих!

Щоб взяти участь, зареєструйтеся: http://surl.li/nruku.

Додаткова інформація: +38 067 725 52 41 Ліна.