Презентація монографії Андрія Козицького «Велика брехня» у Києві

19 Січня 2024

У середу, 31 січня, о 18:30 відбудеться презентація монографії «Велика брехня. Методи, наративи та динаміка заперечення Голодомору» історика  Андрія Козицького.

У заході візьме участь автор видання, історик, старший науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Козицький. Всі охочі зможуть взяти в автора автограф.

Спеціальним гостем заходу стане народний депутат України, історик Володимир В’ятрович.

Під час зустрічі ми поговоримо про брехню завдовжки 90 років, етапи, які пройшло заперечення Голодомору впродовж 1932–2022 рр., та ті наративи, що їх поширювали раніше й продовжують розповсюджувати тепер противники визнання Голодомору актом геноциду.

Дослідницький матеріал подано в широкому історичному контексті, продемонстровано паралелі між методами й наративами заперечення Голодомору та практикою заперечення інших геноцидів ХХ століття. До сьогодні в українській історіографії не було таких ґрунтовних праць, які б в історичній перспективі аналізували форми, методи та зміст наративів, що заперечують Голодомор.

«Заперечення Голодомору є серйозною перешкодою на шляху включення цього злочину в загальносвітовий канон пам’яті, – наголошує автор видання Андрій Козицький. – Водночас систематичне замовчування або заперечення будь-якого зумисного протиправного діяння є продовженням цього злочину, оскільки допомагає винуватцям уникнути справедливого покарання. Крім цього, існує й суспільна шкода від заперечення злочинів, яка полягає в деморалізації суспільства, де зло залишається непокараним. Зважаючи на це, найважливішим мотивом боротьби проти заперечення злочину геноциду є те, що ігнорування, так само як і заперечення історії, призводить до її повторення».

Коли: 31 січня 2024 року о 18:30
Де: Зала пам’яті Музею Голодомору (вул. Лаврська, 3)
Чекаємо на вас!
Попередньо просимо зареєструватися: https://cutt.ly/RwKC2kkV