Презентація спогадів про Голодомор, що вціліли в архіві СБУ

2 Лютого 2024

8 лютого 2024 р. об 11:30 у Музеї Голодомору (Київ, вул. Лаврська, 3) відбудеться презентація археографічного видання – спогадів «33-й рік», автором яких є вчитель з Боярки, що на Київщині, свідок Голодомору Лавро Нечипоренко.

Унікальний рукопис, що має детективну історію, пов`язану з діяльністю КДБ та рухом шістдесятників, три роки тому був переданий до Музею Голодомору, і вже кілька місяців представлений в експозиції Зали пам`яті. А тепер його зможе прочитати кожен охочий, адже музей видав друком спогади як історичне джерело особового походження. Зміст спогадів є важливим для розуміння механізму вчинення геноциду в Києві та в селах Житомирської і Вінницької областей (за сучасним адміністративним поділом).

Частина видання здійснена за сприяння Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія та за кошти Православної церкви України і парафії собору Святого Андрія у Вашингтоні (США).

Участь у заході візьмуть:

Блаженнійший Епіфаній, Предстоятель Православної церкви України, Митрополит Київський і всієї України;
Леся Гасиджак, в. о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду;
Роман Молдавський, упорядник видання, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду;
Олександр Лаврович Нечипоренко, син автора спогадів;
Ярослав Файзулін, директор Центрального державного історичного архіву України;
Андрій Ковальов, історик, політолог, дослідник спогадів, речник Генерального штабу Збройних Сил України.

Запрошуємо всіх охочих!