Публічний діалог «Маловідомі сторінки Голодомору: геноцид українців Кубані та «людина правди» Мілена Рудницька»

22 Листопада 2022

23 листопада 2022 року о 14:00 у читальній залі Національної історичної бібліотеки України відбудеться публічний діалог «Маловідомі сторінки Голодомору: геноцид українців Кубані та «людина правди» Мілена Рудницька» за участю істориків Інституту дослідження Голодомору Дмитра Білого та Андрія Іванця.

Організатори заходу – Національна історична бібліотека України та Інститут дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду.

У програмі публічного діалогу:

1. «Геноцид українців Кубані» – лекція доктора історичних наук, професора, завідувача відділу Інституту досліджень Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Дмитра Білого.

2. «Мілена Рудницька – жінка, яка домоглася розгляду Лігою Націй злочину Голодомору» – лекція кандидата історичних наук, провідного наукового співробітника Інституту досліджень Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду Андрія Іванця.

3. Презентація виставки «Голодомор у дзеркалі ерінофілії та філателії» (за матеріалами колекції співробітника Інституту дослідження Голодомору Андрія Іванця).

4. Огляд документів із фонду Національної історичної бібліотеки України до 90-х роковин Голодомору та громадської і політичної діяльності Мілени Рудницької.

Модератор заходу Андрій Іванець.

Долучитися до події можна онлайнЗовнішнє посилання через Google Meet.

ДОВІДКОВО

Мілена Рудницька (1892-1976) – громадська та політична діячка, посол до польського Сейму в 1928-1935 роках. У 1933-му стала заступницею голови Громадського комітету рятунку України, створеного після пастирського послання Андрея Шептицького “Україна в передсмертних судорогах”. Значною мірою саме завдяки її зусиллям питання Голодомору в Україні було винесене на розгляд Ліги Націй.