Публічний діалог «Масовий голод у Криму у 1921-1923 рр. і кримськотатарський народ»

15 Грудня 2023

18 грудня о 15:00 запрошуємо на публічний діалог «Масовий голод у Криму у 1921-1923 рр. і кримськотатарський народ»

Голод 1921–1923 років став тяжким ударом для населення Криму, особливо трагічно  позначившись на корінному народі півострова – кримських татарах. Страшні демографічні втрати, внаслідок яких загинув фактично кожен сьомий кримчанин, а також розорення, занепад господарства і подальше падіння суспільної моралі, були спричинені політикою російських більшовиків в Криму, яка втілювалась на тлі природного лиха та спустошень після років війн та революцій. На жаль, сьогодні масовий голод 1921–1923 років майже забутий, а  в Криму й досі немає жодного пам’ятника ста тисячам кримчан, котрі стали жертвами цієї катастрофи. Смертність від голоду серед кримських татар, непропорційно висока навіть щодо іншого населення півострова, також потрапила в тінь ще більшої катастрофи – геноциду кримськотатарського народу у середині ХХ століття. У соті роковини трагедії голоду в Криму 1921–1923 років маємо згадати про неї та не забувати її жертв.

Захід організовано в просторі виставки «MIRAS. Спадщина», спільно з Національним музеєм Голодомору-геноциду, Інститутом культурології Національної академії мистецтв України та кримськотатарською громадською організацією «Алєм».

Спікери:

Савченко Олексій, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Скарбниці Національного музею історії України, куратор виставки «MIRAS. Спадщина»;

Есма Аджієва, голова ГО «Алєм», кураторка виставки «MIRAS. Спадщина»:

«Збереження кримськотатарської культурної спадщини в часи голоду 1921-1923 років».

Андрій Іванець, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду:

«Масовий голод в Криму у 1921-1923 роках і кримськотатарський народ».

Надія Гончаренко, старша наукова співробітниця Інституту культурології НАМ України, редакторка серії «Кримськотатарська проза українською»:

«Специфіка відображення голоду 1920-х років у кримськотатарській художній літературі першої половини XX ст. – на прикладах творів Асана Сабрі Айвазова, Абібулли Одабаша, Аблякіма Ільмія».

Коли: понеділок, 18 грудня, о 15:00.

Де: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»), Скарбниця Національного музею історії України.

Вхід до Заповідника через головну браму.

Для участі прохання попередньо зареєструватися за телефоном (093) 619-70-29.

Відвідання заходу за звичайним вхідним квитком до музею – 100 грн, для студентів, школярів, пенсіонерів – 50 грн (без додаткової плати за вхід до Заповідника).