Публічний діалог «Запалена свіча» з нагоди 70-річчя визначного дослідника Голодомору Джеймса Мейса (1952–2004)

7 Лютого 2022

18 лютого 2022 року об 11:00 в офлайн форматі відбудеться публічний діалог «Запалена свіча» з нагоди 70-річчя визначного дослідника Голодомору Джеймса Мейса (1952–2004).

Захід відбудеться з одночасною трансляцією на YouTube-каналі за посиланням: https://youtu.be/o76jLFB9ZNo.

Підключитись до конференції Zoom:

https://zoom.us/j/98212034852?pwd=MHpKbC9kTEZhaUhSZVhoTTlaQy9pdz09

Ідентифікатор конференції: 982 1203 4852

Код доступу: 253720

Організатори діалогу:

Інститут дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду;

ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України.

Мета публічного діалогу – сприяти актуалізації спадщини визначного дослідника Голодомору-геноциду Джеймса Мейса та увічненню пам’яті про нього у публічному дискурсі та публічному просторі, обговорення актуальних проблем дослідження Голодомору та відображення його у колективній пам’яті.

У заході візьмуть участь громадські діячі та дослідники, які особисто знали Дж. Мейса, науковці та журналісти. Зокрема, передбачається, що під час діалогу: письменниця, поетеса, членкиня Національної спілки письменників України, публіцистка Наталія Дзюбенко-Мейс виступить на тему «Російська пропаганда і правда про Голодомор»; доктор історичних наук, професор Василь Марочко, який особисто знав Дж.Мейса, розповість про внесок американського і українського дослідника у історіографію та меморіалізацію Голодомору;

скульптор, член Спілки Художників України Володимир Корень представить проєкт арт-об’єкту на честь загальнонаціональної акції «Запали свічку», започаткованої Дж. Мейсом;

директорка Інституту дослідження Голодомору, докторка історичних наук Світлана Маркова представить праці, видані Інститутом дослідження Голодомору.

Місце проведення заходу: ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 52-а, 3 корпус, 1 поверх, зала засідань.