Рекорд України: музейний аудіогід про Голодомор 33 мовами отримає національну відзнаку

31 Травня 2021

АКРЕДИТАЦІЯ (для журналістів)

Музей Голодомору встановив рекорд України, презентувавши аудіогід 33-ма мовами світу. Нагородження відбудеться 2 червня о 12:00 у Залі пам’яті Музею (вул. Лаврська 3).

Спікери:

  • Олеся Стасюк — генеральна директорка Музею Голодомору;
  • Марк Орловський —  експерт Національного реєстру рекордів України, заслужений діяч мистецтв України;
  • Оксана Конончук — кандидатка філологічних наук, доцент кафедри мов і літератур Близького та Середнього Сходу, викладачка перської мови КНУ імені Тараса Шевченка;
  • Кім Сук Вон — кандидат філологічних наук, доцент кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно‑Східної Азії, викладач корейської мови КНУ імені Тараса Шевченка;
  • Ю Мі Гунг — асистентка кафедри мов і літератур Далекого Сходу та Південно‑Східної Азії КНУ імені Тараса Шевченка.

Через відео до події приєднаються волонтери проєкту з різних країн світу: Махмуді Німа (Іран); Ян Навратіл (Чехія); Гульназ Десупова (Казахстан), представники української діаспори в Німеччині; Марина Дмитришин (Греція); Сальваторе Мацца (Італія).

Модераторка: Лариса Артеменко, кураторка проєкту.

У липні 2019 року Національний музей Голодомору-геноциду розпочав Міжнародний проєкт «Аудіогід для кожного». В рамках проєкту було передбачено переклад тексту оглядової екскурсії на 33 мови світу з метою розміщення інформації на аудіогідах.

Нині у Музеї доступна аудіоекскурсія 33 мовами — це чи не найбільша варіація мов з-поміж усіх музеїв світу. Протягом 1,5 року музейники разом із волонтерами, громадськими організаціями та посольствами займалися створенням, перекладом та начитуванням оглядової аудіоекскурсії та підписів до експонатів.

Масштаби проєкту вражають: над аудіогідами працювали 20 організацій та 135 людей. За 1,5 року роботи було записано 170 годин аудіо.

Англійська, хорватська, російська, французька, латиська, норвезька, італійська, польська, чеська, арабська, турецька, японська, іспанська, португальська, румунська, шведська, литовська, іврит, китайська (путунхуа), суахілі, гінді, вірменська, болгарська, білоруська, грецька, казахська, перська, в’єтнамська, угорська, корейська, українська, азербайджанська, кримськотатарська — такими мовами можна прослухати аудіоекскурсію.

Для довідок: 380674397507 / [email protected] (Ольга Сиротюк, комунікаційниця Музею Голодомору)

Додаткова інформація:

Музей Голодомору — це єдиний у світі музей, який розповідає про геноцид українців. Ми навчаємо протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігаємо суспільство від повторення вчинення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор.

«Національний Реєстр Рекордів» — проєкт у сфері реєстрації та популяризації українських та світових досягнень в Україні. Заснований 10 жовтня 1989 року.