Старт Міжнародної акції “Запали свічку пам’яті” до 85-х роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору

31 Серпня 2018

На вшанування дітей Голодомору, тих, які були вбиті, і тих, які вижили, але на все життя лишилися у неофіційному і невизнаному в Україні статусі «жертви Голодомору», Міністерство закордонних справ, Світовий конгрес українців, Український інститут національної пам’яті та Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» ініціюють проведення 1 вересня 2018 року міжнародної акції, присвяченої дітям, які не пішли до школи 1 вересня 1933 року та протягом найближчих 7 років, адже померли чи не народилися.

Метою акції, яка має стартувати за 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору –  24 листопада 2018 року – є об’єднання українців усього світу і громадян інших країн у пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття, щоб застерегти його від повторення подібних геноцидів у майбутньому, та щоб засвідчити свою пам’ять.

Публічний захід, буде продовжуватися щодня, в іншому місті, в іншій країні світу – загалом у 85 місцях. Завершиться він у місті Києві, 24 листопада 2018 р., на День пам’яті жертв Голодомору.

Акція стартує на території Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”. В рамках заходу діти зачитуватимуть імена та прізвища 85 померлих дітей під час Голодомору,  учасники події зможуть вшанувати пам’ять загиблих та запалити свічку, також відбудеться Панахида за померлими та відкриття виставки “Вкрадене дитинство: діти в роки Голодомору 1932-1933 рр.”. Початок о 13:00.