У громадському транспорті Києва покажуть перформанс до 85-х роковин Голодомору-геноциду

8 Листопада 2018

Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» спільно з театром-студією «Міф», за підтримки Міністерства культури України та КП «Київпастранс», запрошують представників ЗМІ на прес-тур-презентацію перформансу «ТІ, ЩО БЛУКАЮТЬ».

 

Мільйони людей у Києві щоранку заходять у тролейбуси та метро і їдуть на роботу. Рухаються звичними маршрутами, думають про буденні клопоти і складають плани. Аж поки не почують: «Була я зразу в невістках у Свинарів. Як почалася голодовка, всі вимерли, тільки я одна лишилася. Померли свекор, свекруха, їхні двоє дітей – Гришка і Ганюта. Повмирали, бо не лишилося в хаті нічогісінько, крім попелу. Все ж вигребли, навіть землю попід лавками поперекопували». Це Марія Джулай. Але вона не одна. Їх багато. Вони виринають з мороку історії у сьогодення, і розказують про себе, про те, про що ніколи і нікому не говорили. Бо одні померли у страшному 1933-му, а тих, хто вижив, влада змусила забути про її злочин, щоб жодне слово правди не дійшло до прийдешніх поколінь. У своїх благеньких свитках, замотані у діряві хустки, що єдині залишилися необміняні на їжу для порятунку, вони непомітно заходять у транспорт і зникають. Вони блукають, бо поховані без дотримання християнського обряду. За ними ніхто не плакав і не молився. Та що говорити: не кожна родина знає імена тих пращурів, які стали жертвами Голодомору-геноциду у 1932-1933 роках. Вони блукають, нагадуючи нам про наш борг. І лиш коли ми знатимемо імена кожного, з понад 7 мільйонів убитих, і встановимо всі місця масових поховань – тільки тоді вони знайдуть вічний спочинок.

Презентації перформансу (прес-туру для журналістів) передуватиме брифінг, в якому візьмуть участь: Євген Нищук, Міністр культури України, Олеся Стасюк, генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», Олександра Кравченко, художній керівник, режисер театру-студії «Міф» та представник КП «Київпастранс».

 

Місце проведення: Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (м. Київ, вул. Лаврська, 3)
Дата і час:  9 листопада 2018 р., п’ятниця, о 12. 00 

 


Для акредитації та запитань: (044)254-45-12, memoholod@ukr.net