Вистава SИN знову в Музеї Голодомору

22 Березня 2023

9 квітня о 15:00 в Національному музеї Голодомору-геноциду відбудеться вистава SИN Театральної майстерні ПОГLЯD. Спектакль, нагадаємо, створено за оповіданням одного з найвизначніших прозаїків українського «розстріляного відродження» Валер‘яна Підмогильного.

Не всі знають, що Голодомор 1932—1933 років був не першим голодом на українських землях. Перший масовий штучний голод, організований більшовицькою росією, припав на 20-ті роки минулого сторіччя, охопивши південні губернії УСРР. Через неврожай на Кубані та Поволжі, спричинений посухою, більшість українського зерна вилучали й вивозили до росії. Так, протягом 1921—1923 років від голоду потерпали мільйони українців. Будь-яку інформацію про голод в Україні заборонили виносити на широкий загал. Українська і російська преса була поглинута партійною цензурою.

Одним із перших письменників, який наважився написати про голод 1921—1923 років, став Валер’ян Підмогильний. Його оповідання «Син» вийшло друком того ж 1923 року. У своєму творі письменник описав, як страшне випробування голодом впливає на людську свідомість, як інстинкти переважають над мораллю, а байдужість над милосердям.

ПРО ЩО ВИСТАВА

Вистава SИN про побут та життя українців під час штучного масового голоду 1921—1923 років (100 років тому). Головний герой оповідання Грицько Васюренко — СИН — стає заручником не лише жорстокої системи, а й власних принципів та переконань.Чи зможе він догледіти змучену матір? Чи збереже людяність у нелюдських умовах? Якою буде ціна?

Лейтмотивом вистави є народні українські пісні у живому хоровому виконанні заслуженого народного ансамблю пісні й танцю України «ДАРНИЧАНКА». Центр художньої та технічної творчості «Печерськ».

Придбати квитки можна за посиланням: https://concert.ua/uk/event/sun.

Військовим вхід вільний!