Зустріч зі свідком Голодомору з Австралії

18 Вересня 2019

18 вересня Музей Голодомору влаштовує зустріч із Олександрою Ткач (Нитченко) — свідком Голодомору-геноциду українців.

Народжена у селі Зіньків Полтавської області, вона пережила Голодомор у Харкові.
Після 30-х років ХХ століття свідок емігрувала до Австралії. Олександра Ткач буде в Україні лише декілька днів.

Олександра Ткач є учасницею фотопроєкту “Голоси з-за океану”, який нині триває у музеї.

Ось історія, якою вона поділилася:
“Я була занадто малою, щоб запам’ятати ті часи.
Мій батько пізніше розказував мені, що коли він добирався до та з роботи трамваєм по Харкову, то нараховував до 150 тіл, які лежали на землі [селян, які прибули до міста Харкова у пошуках їжі, рятуючись від голоду].
Я вижила, бо мій батько через роботу мав доступ до їжі до того моменту, як вони закрили видавництво, на якому він працював.
Їжа було дорогою на той час – він отримував 165 карбованців у місяць, а буханець хліба коштував 10 карбованців. Як люди мали зводити кінці з кінцями? Моя мама збирала кропиву і робила з неї суп”.

Вхід вільний.